Рада Євангельських Протестантських Церков України 9 грудня провела засідання, на якому підбила підсумки своєї діяльності та окреслила план роботи на 2012 рік.
Зустріч глав євангельських Церков проходила під головуванням заступника Старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви Миколи Саламахи у приміщенні київської Церкви ХВЄ «Філадельфія».
На наступний рік євангельські Церкви запланували спільні заходи, спрямовані на утвердження в українському суспільстві сімейних цінностей та високих моральних засад. Учасники засідання також констатували, що Міністерство юстиції України вже понад 6 місяців ігнорує скарги РЄПЦУ на порушення законодавства окремими громадськими організаціями, діяльність яких імітує релігійну діяльність та водночас руйнує інститут сім’ї.
Запрошений на засідання народний депутат України Володимир Марущенко розповів присутнім про зусилля парламентарів щодо зменшення тарифів на комунальні послуги для релігійних організацій та про ініціативу проведення парламентських слухань з питань державно-конфесійних відносин.
Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін роз’яснив особливості нового порядку видачі віз іноземним священнослужителям, які прибувають в Україну, а також про результати Круглого столу з питань етичних та законодавчих меж діяльності журналістів та ЗМІ.
Глави євангельських Церков вирішили провести прес-конференцію у січні 2012 року, щоб представити широкому загалу результати своєї діяльності в духовній і соціальній сферах. Члени РЄПЦУ висловили бажання розпочати постійний діалог зі ЗМІ задля об’єктивного висвітлення позиції євангельських християн стосовно актуальних питань суспільного життя.
За погодженням головування у Раді Євангельських Протестантських Церков України перейшло до Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України в особі Василя Давидюка.
Серед членів РЄПЦУ у засіданні взяли участь: Микола Саламаха – заступник Старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви; В’ячеслав Нестерук – голова Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів; Михайло Паночко – Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України; Віктор Алєксєєнко – керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні; Сергій Дацко – голова правління Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України; Анатолій Гаврилюк – президент Об`єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія); Дмитро Булах – заступник старшого пресвітера Союзу вільних церков християн євангельської віри України.
Інститут релігійної свободи