Баптистів України привітали з 400-річчям віровчення на державному рівні

10:54, 01 вересня 2009
Інші християни
54 0

Святковий захід у палаці "Україна"

Головний святковий захід із нагоди 400-річчя баптизму у Європі євангельські християни-баптисти України провели 30 серпня в Національному палаці «Україна» у Києві. Як повідомили УНІАН у прес-службі ВСО ЄХБ, ювілярів привітали керівники держави та владних структур, лідери українського та світового баптизму, керівники православної, римо-католицької  та інших церков.

У вітальному листі від Президента України, Віктор ЮЩЕНКО вшанував віруючих баптиського віросповідання, відзначивши, що історія євангельських християн-баптистів, яка була трагічною за часів царату та комуністичного режиму, стала благословенною в Незалежній Україні. Вклонившись світлій пам`яті замучених за віру та загиблих безвинно (тільки пасторів і проповідників було заарештовано 25 тисяч, з них 22 тисячі загинули в сталінських застінках та таборах, точне ж число репресованих членів церков невідоме донині), Президент засвідчив повагу до баптиської спільноти, підтвердив стійку позицію держави щодо належного державного захисту гарантованих Конституцією прав всіх співгромадян, в тому числі, й віруючих. Керівник держави закликав євангельських християн-баптистів і надалі служити християнським цінностям і молитися за свою країну.

Привітання від прем`єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО озвучив Перший віце-прем`єр України Олександр ТУРЧИНОВ. Подякувавши євангельським християнам-баптистам за великий внесок у розвиток країни та формування духовних цінностей у своїх співгромадян, Ю.ТИМОШЕНКО висловила сподівання, що держава та церква й надалі будуть діяти спільно заради кращого майбутнього й процвітання нашої країни. «Хай множиться лік ваших добрих справ, а Господня благодать дає сил і наснаги в служінні Богу і суспільству!» - говориться у листі. «Сьогодні християни нашої країни мають змогу не лише вільно сповідувати свою віру, але й збиратися разом за одним столом і вирішувати важливі для співгромадян питання, тож нинішнє свято можна вважати також святом тріумфу демократії в Україні», - наголосив О.ТУРЧИНОВ. У своїй молитві він подякував Богові за свободу для віруючих, попросив у Бога благополуччя для України та для інших країн, піднісши особливу молитву за ті держави, в яких ще й досі існують релігійні утиски та гоніння за віру.

Євангельських християн-баптистів України привітали також голова Держкомнацрелігій Юрій РЕШЕТНІКОВ, представники Київської мерії та політичних партій.

Християн-одновірців привітали і закликали до єдності в служінні Богу й людям Предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир ГУЗАР, єпископ-помічник Київсько-католицької дієцезії римо-католицької церкви Віталій СКОМАРОВСЬКИЙ, перший єпископ Всеукраїнського Союзу церков християн віри євангельської (п`ятидесятників) Михайло ПАНОЧКО. Щирі вітання від українських церков Америки й Канади, баптистів Європи та Азії привезли Голова Альянсу церков ЄХБ США Олександр СІПКО, президент Європейської баптиської федерації Валерій ГІЛЕЦЬКИЙ, голова Союзу церков Азії Павло ПЕЙЧЕВ та керівники національних баптиських Союзів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter