Українські баптисти відзначили 400-річчя становлення руху в Європі. Заходи з нагоди свята відкрилися спільнослов`янською конференцією євангельських християн-баптистів 26 серпня в церкві «Будинок Євангелія» на Подолі (Київ).

Як повідомили УНІАН організатори заходів, перший день конференції відкрився з біблейської години, вітання і проповіді президента Всеукраїнського союзу ЄХБ Вячеслава Нестерука.

На думку історика, ректора Одеської богословської семінарії Сергій Санникова, головна відмінність баптизму від інших напрямів в тому, «це одна з небагатьох конфесій, що зберегла Біблію в цілісності, як вищий авторитет і орієнтир в житті».

Відео дня

Про важливість єдності християн всього світу, незалежно від конфесійної приналежності, говорив Михайло Іванов, керівник відділу благовістя РС ЄХБ. Він розкрив тему «Баптистський принцип свободи совісті і проблеми її реалізації».

Фільм про переслідування і репресії християн «До праху їх не знайти дороги» представив Григорій Бабере (США). Пам`ять всіх тих, хто страждав і віддав своє життя в таборах за віру в Бога, ушанували хвилиною мовчання.

Франц ТІССЕН, президент Союзу ЄХБ Казахстану, говорив про складнощі свідчення і місіонерства повсякденного життя.

Особливе місце організатори конференції приділили можливості представити життя євангельських християн-баптистів в різних країнах. У перший день виступили представники союзів ЄХБ Білоруських церков, Грузії, Узбекистану, Америки, Молдови, Австралії, Туркменії, Росії. Вони розповіли про життя християн в їх країнах і попросили молитися за кожну окрему країну.

У вечірньому служінні взяли участь не тільки учасники конференції, а й прихожани церков Києва. Завершальна проповідь прозвучала від глави РС ЄХБ Юрія Сипко. Він закликав оновлювати життя, довіряти і присвячувати його служінню Богові.

У другий день конференції, 28 серпня, учасники говорили про пастирство. Олексій Сипко (США) наголосив на церковній дисципліні. «У наших церквах є правильно одягнені люди, що правильно причесалися, але не відроджені зверху. Але прийде час, коли вони перестануть правильно одягатися, співати, грати і інше. А все тому, що не народжені від Бога», - відзначив він. Протягом теми внутрішнього життя церков Г.Гартфельд (Німеччина) зробив доповідь про проблему душпастирства в церквах. «Мир багато що чекає від молоді, багато що і вимагає. Вимагаючи від них чого-небудь, ми все ж таки не чекаємо нічого хорошого. Саме через це зароджується безсистемне і неактивне життя молоді, що рухається в невірному напрямку. А все лише тому, що молодь потребує наставників, в людях, які пережили щось подібне тому, що відбувається в їхньому житті», - сказав він.

Про проблеми молоді, про свободу совісті на пострадянському просторі говорив керівник молоді РС ЄХБ Євгеній Бахмутський і глава Держкомнацрелігій України Юрій РЕШЕТНИКОВ.

Перший віце-прем`єр-міністр України Олександр ТУРЧИНОВ в своєму зверненні до учасників конференції вказав на суспільну проблему аморальності, кризи людських душ, ненаситність і пожадливість.

У свою чергу, представники союзів ЄХБ Росії, Білорусі, Молдови, Узбекистану, Грузії, Канади, Португалії, Чехії, Америки, Австралії розповіли про життя християн-баптистів за кордоном.

Заходи, присвячені 400-річчю баптизму, завершилися 30 серпня урочистим вечором в Національному палаці «Україна», де зібралися більш як три тисячі учасників.

Довідка УНІАН. Баптизм - один з напрямів протестантського християнства.

Баптисти відкидають хрещення немовлят, визнаючи свідоме хрещення дорослих людей за особистою вірою за наявності твердих християнських переконань і відмови від гріховного способу життя. Подібно до інших протестантів, баптисти визнають Біблію у складі 66 книг Старого і Нового Заповіту Священним Писанням, винятковим авторитетом, що володіє, в повсякденному і релігійному житті. У практиці церковного життя баптисти дотримуються принципу загального священного, а також самостійності і незалежності кожної окремої церковної громади (конгрегаціоналізм). Пресвітер (пастор) общини не володіє абсолютною владою, найбільш важливі питання вирішуються на церковних радах, загальних зборах віруючих. Богослужіння носять творчий характер і складаються з проповіді, співу у супроводі інструментальної музики, імпровізованих молитов (своїми словами), читання духовних поем і віршів.

Головне щотижневе богослужіння баптисти проводять в неділю, в буденні дні можуть організовуватися додаткові збори, спеціально присвячені молитві, читанню і обговоренню Біблії і т.п.

Слово «баптист», що позначає послідовника баптизму, походить від грецького слова «баптізо», і позначає собою хрещення, або обмивання, через повне занурення у воду.