Перед чудотворною Донською іконою Богородиці чотири дні посилено молитимуться про мир в Україні

Історична Донська ікона Божої Матері доставлена з Третьяковської галереї в Донський монастир Москви на чотири дні для молитовного поклоніння, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Принесення чудотворного образу пов'язане зі святом, присвяченим Донській іконі, яке відзначається 1 вересня. Літургію цього дня відслужить патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Ікону, вміщену в спеціальний кіот, доставили під посиленою охороною співробітників внутрішніх військ. Під дзвони у супроводі сотень християн святиню принесли в головний собор обителі.

"Під час зустрічі ікони ми молилися про країну нашу, про всю історичну Русь і, звичайно, про Україну. Про мир на Україні ми молимося щодня, за кожною літургією і будемо особливо молитися перед іконою всі ці чотири дні", - сказав намісник Донського монастиря ігумен Парамон. Він додав, що військове протистояння для нього особлива біль, бо сам він родом з України.

Чудотворну Донську ікону Божої Матері, створену в XIV столітті, імовірно написав преподобний Феофан Грек. За переказами, ікона була принесена з Дону козаками, що прийшли на допомогу Дмитру Донському під час протистояння Мамаю в 1380 році. Після перемоги на Куликовому полі великий князь привіз її до Москви.

Народна пам'ять зберегла чимало відомостей про чудесне заступництво Божої Матері за молитвами перед цим образом. Свято ікони 1 вересня пов'язане із звільненням Москви від татарської навали в 1591 році. Коли наблизилися до Москви завойовники, цар Федір Іоаннович, звершив молитву перед іконою і наказав принести її з Кремля в табір російських воїнів. Історик Микола Карамзін описує, як, злякані невідомою силою, війська хана Казі-Гірея відступили і Москва була врятована. На місці, де була похідна церква стрілецького війська з іконою, і був закладений Донський монастир.

Ікона знаходилася спочатку в Успенському соборі Кремля, а потім у Благовіщенському. Після революції історичний образ зберігається в Державній Третьяковській галереї. Після відродження Донського монастиря встановилася традиція принесення в її стіни святині в день свята.