"Брати Карамазови" подарували хрести і куполи для церкви біля Зони відчуження

Хлопчик з Івано-Франківщини отримав подарунок від рок-гурту - професійний інструмент - трубу... Віряни сподіваються, що їхній храм стане символом відродження Чорнобильського краю. ФОТОРЕПОРТАЖ.

У селі Горностайпіль, що на Київщині, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці були освяченні і встановлені куполи і хрести на споруджуваний храм на честь Святителя Миколая архієпископа Мир Лікійських Чудотворця. На цю подію віряни чекали декілька років. У день свята до храму прийшли мешканці села, приїхали і столичні гості.

Горностайпіль знаходиться у п’яти кілометрах від Зони відчуження. Колись селище належало до Чорнобильського району і в ньому мешкало кілька тисяч людей. Після аварії на ЧАЕС покинутих хат щороку більшало. Ті, хто залишається – вірять у Бога.

Настоятель сільського храму - ієрей Олександр Мироненко - колишній директор гурту "Брати Карамазови". Колись успішний бізнесмен залишив усе, щоб стати священиком. Отець Олександр хотів служити в одному з селищ, що межують з Чорнобильською зоною.

11 серпня 2010 року Олександра Мироненка було призначено настоятелем храму на честь Святителя Миколая. Тоді ж розпочали збирати гроші на будівництво храму у селі Горностайпіль.

Мешканці села розповідають, що стару церкву спалили комуністи. Новий храм вирішили будувати усім селом - камінь до каменя, самотужки. Кошти на храм збирали копійчина до копійчини. Але більшістю допомогли благодійники.Так, з Божою допомогою, стіни нового храму звели. Але служби поки що правлять у старенькому храмі з тріснутими стінами. На найдорожче - дах і хрести для нового храму, кошти зібрати було важко. Допомогли друзі – музиканти «Брати Карамазови» - давні благодійники приходу.

Лідер гурту "Брати Карамазови" Олег Карамазов власноруч встановив на новому храмі найбільший хрест.

- У середині 90-х наш Саша був гіпербізнесменом. Він разом з друзями організував у Бердянську фестиваль "Бригантина" і запросив нас туди грати. А потім вже став нашим директором. Ми з ним багато років працювали в групі. До нас він прийшов уже віруючим. Я звертав увагу на те, що час від часу він заїжджав то в Лавру, то в Іонинський монастир, молився. Мене це дивувало. Саша відкрив мені, що це ціле життя, якого я тоді не знав...
Для нас велика честь сьогодні бути в нього тут на службі. Він каже: "Мені з бабусями краще, я їх причащаю, ховаю, окормляю..." Він знайшов собі місце і я радий, що ми поруч з ним у це велике свято, - розповідає рок музикант Олег Карамазов.

Настоятель Свято-Микольського храму, ієрей Олександр Мироненко згадує як розгорталися події навколо будівництва храму.

- Перший рік залили фундамент і стіни, і стояло отак, не було волі Божої... А тут якось воно так швидко почали розвиватися події. Тут раз, дивишся - уже дах, ось вже купола, ось вже і хрести освячуємо. Я думаю, що Господь чекав своїх вірних, у Бога немає великих, малих грошей, у Бога є великі, малі справи, - вважає отець Олександр.

Настоятеля храму у селі поважають. І дякують Богові, що у той час, коли люди тікають навіть із заможних сел в екологічно чистих районах, ця людина сповідує Христа майже у Зоні відчуження.

- Ми вдячні Богові, що у нас відкрився храм і є священик, якого ми дуже чекали..., - говорить сільська вчителька Галина Куриленко.

На сільське свято був запрошений і спеціальний гість – Сашко Турчин з Івано-Франківської області. Хлопчику 10 років, він займається музикою і мріє грати у симфонічному оркестрі. Тут, біля церкви, він отримав у подарунок від «Братів Карамазових» професійний інструмент - трубу.

- Я мріяв про срібну трубку. Тато познайомився в інтернеті з Олегом Карамазовим і розказав, яку я маю мрію. І він сказав, що "я маю одну таку трубку, що можу подарити", - розповідає щаслива дитина.

Віряни сподіваються, що їхній храм стане символом відродження Чорнобильського краю.

"УНІАН-Релігії" - за інформацією прес-служби гурту "Брати Карамазови".

У матеріалі використовано інформацію vesti.ua і телеканалів "Інтер" та «Перший національний».