Пасхальна літія за загиблими у війні: пам’ятати - святий обов’язок кожного

Напередодні Дня Перемоги в Києві, у парку Слави, Митрополит Володимир відправив літію за загиблими воїнами та жертвами Великої Вітчизняної Війни. ФОТОРЕПОРТАЖ.

Напередодні Дня Перемоги, 8 травня, в Києві, у парку Вічної Слави, відбувся молебень за загиблими у Великій Вітчизняній війні.

Пасхальну заупокійну літію на могилі Невідомого солдата відслужив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

До спільної молитви за воїнів та жертв війни приєдналися: голова КМДА Олександр Попов, міністр культури Леонід Новохатько, заступник голови КМДА Віктор Корж, духовенство Києва та області, віряни.

Митрополит Володимир привітав усіх зі святом Пасхи та наголосив на важливості подвигу солдатів у Великій Вітчизняній Війні.

«Вітаю вас з великим святом Пасхи Господньої – Воскресінням Христовим. Віддаючи належне тій події, яка займає перше місце у нашому земному і небесному житті, ми також сьогодні згадуємо тих, хто віддав життя за своїх ближніх.

Немає більшої від тої любові, - каже Сам Господь, - як любов до ближнього. І ця любов повинна грати видатну роль, і посідати центральне місце, і відкривати ті ідеали, за які люди вмирали, захищаючи сучасні покоління. Нехай же Господь упокоїть їх душі з праведними, а нам всім пошле мир, згоду та Боже благословення», - сказав предстоятель УПЦ.

У свою чергу, голова КМДА Олександр Попов зазначив, що пам’ятати про визволителів "святий обов’язок кожного українця".

«Скільки б років не пройшло від дня Великої Перемоги – ми завжди будемо пам’ятати воїна-визволителя. Кожного, хто пожертвував власним життям, аби відвоювати чисте небо над нашими містами та селами», – наголосив Олександр Попов.

Після звершення літії Митрополит Володимир та голова КМДА поклали квіти до Вічного вогню.

9 травня в усіх православних храмах України будуть звершуватися заупокійні богослужіння за воїнами та жертвами Великої Вітчизняної Війни, а також підноситимуться молитви за здоров’я воїнів та учасників війни.

Анастасія Горобець, «УНІАН-Релігії».

Фото УНІАН