Керівництво УПЦ зустрілося з депутатським об’єднанням Ганни Герман

Підняли найважливіші питання

3 березня, в Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася перша зустріч голів Синодальних відділів Української Православної Церкви з народними депутатами з Міжфракційного депутатського об’єднання «За сприяння свободі сумління», очолюване Ганною Герман.

Розпочалось засідання з привітання Предстоятеля УПЦ, в якому Блаженніший подякував народним депутатам за створення депутатського об’єднання та готовність сприяти розв’язанню важливих питань державно-церковних відносин, відкритість до діалогу та бажання спільно творити добрі справи. Крім того, Предстоятель наголосив на важливості гідно зустріти великий ювілей 1025-річчя Хрещення Київської Русі та окреслив коло питань, які Церква вважає першочерговими у розвитку співпраці з державою взагалі та Верховною Радою як вищим законодавчим органом країни.

Далі учасники зустрічі обговорили важливі питання церковно-державних відносин.

Зокрема, це питання щодо заборони приватизації колишнього церковного майна, надання Церкві права створювати навчальні заклади та визнання державою дипломів і атестатів випускників духовних навчальних закладів, питання важливості отримання УПЦ статусу юридичної особи тощо.

Також під час засідання учасники виступили проти легалізації грального бізнесу (законопроект «Про азартні ігри»), ліквідації Національного експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та проти прийняття законопроекту №2342 щодо протидії дискримінації громадян через сексуальну орієнтацію та релігійній переконання.

Нагадаємо, що на початку березня Синод УПЦ звертався до Президента України з проханням ввести мораторій на приватизацію колишнього церковного майна, сприяти наданню УПЦ статусу юридичної особи та визнанню державою дипломів випускнів навчальних закладів Церкви, а також виступав проти ліквідації Нацкомісії з питань захисту моралі та законопроекту №2342.

 

У результаті обговорення було прийнято рішення зустрічатися регулярно. Крім того, учасники зустрічі дійшли спільної думки, що законотворчі ініціативи потрібно розглядати з представниками інших конфесій і релігійних організацій України. Тому члени депутатського об’єднання, очолюване Ганною Герман, вже незабаром планують зустрітись зі Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій.

«Тільки разом можна вирішити ці проблемні речі, які вже давно назріли в Україні і про які ми сьогодні тут говорили. Але для їх ухвалення потрібен консенсус і в парламенті, і у суспільстві, і в церковному середовищі, — зазначила Ганна Герман. — Тому, мені здається, наша сьогоднішня зустріч дасть важливий поштовх, внесе свіжий струмінь у всю діяльність парламенту, бо ці питання однаково важливі для всіх, не залежно від політичних переконань. І благословення Блаженнішого Митрополита Володимира на цю діяльність дуже важливе для нас».

За словами Представника УПЦ у Верховній Раді протоієрея Василія Русинки, ця зустріч стала свідченням того, що і представники законодавчої влади України, і голови Синодальних відділів і комісії Української Православної Церкви готові до тісної співпраці у вирішенні тих питань, які сьогодні назріли у нашій Церкві та суспільстві.

***

Від Міжфракційного депутатського об’єднання «За сприяння свободі сумління» на зустрічі були присутні народні депутати Ганна Герман, Юрій Мирошниченко, Оксана Калетнік, Андрій Деркач, Едуард Гурвіц, Олег Ляшко, Сергій Міщенко.

З боку Української Православної Церкви у цій зустрічі взяли участь: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Комісії у справах монастирів при Священному Синоді митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (намісник Києво-Печерської Лаври), голова Синодального відділу зі взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями та голова Богословсько-канонічного комісії УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин, голова Синодального відділу з біоетики та етичних питань єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова Синодального відділу у справах молоді єпископ Обухівський Іона, голова Учбового комітету при Священному Синоді єпископ Ірпінський Климент, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, Представник УПЦ у Верховній Раді протоієрей Василій Русинка та голова Юридичного відділу Валентин Волинець, Радник Предстоятеля УПЦ Юрій Решетніков

Православіє в Україні