Акція "І копійчина - величина" відбувається на підтримку дитячого будинку-інтернату, в якому виховуються 146 інвалідів I групи. Фоторепортаж.
У Києві на Хрещатику 14 грудня відбулося урочисте відкриття III Благодійного різдвяного ярмарку «Від Миколая до Різдва».
Уже третій рік поспіль напередодні дня святителя Миколая Українська Православна Церква створює на Хрещатику справжній Різдвяний ярмарок — із вертепами, ароматом шоколаду і кориці, благодійними акціями, вогнями казкової каруселі та продажем новорічних і різдвяних подарунків
Цього року мета благодійного ярмарку - підтримати Ладижинський дитячий будинок-інтернат «Троянда», в якому виховуються 146 дітей-інвалідів із діагнозами ДЦП, глибока розумова відсталість, хвороба Дауна.
У серці столиці України, на Хрещатику стартував різдвяний ярмарок - своєрідний подарунок киянам і гостям Києва.
Свято – це не тільки ті хвилини, коли воно настає. Свято – це ще й очікування його, і підготовка, і настрій, який ми можемо подарувати близьким. В православній традиції підготовка до Різдва Христового – це піст, міркування про те, що у нас в душі. Різдвяний піст пов`язаний із особливо благородною справою. Ми думаємо не лише про себе, а й про допомогу ближнім.
«Допомогти ближньому дуже просто. Коли ви купуєте подарунки, лишається якась копієчка, з якою ми не знаємо, що робити. Але ця маленька лепта може зробити когось щасливішим, допомогти у життєво необхідних речах. Ми хочемо переконати вас, що копійчина – теж величина. «І копійчина – величина» - так називається доброчинна акція, яка стартує сьогодні», - розповів ведучий.
Відкриваючи Благодійний ярмарок, керуючий справами Української православної церкви архієпископ Бориспільський Антоній передав присутнім благословення предстоятеля УПЦ митрополита Володимира.
«У цей час, час Різдвяного посту, який нині триває, ми готуємося до зустрічі з Різдвом, ми готуємось прийняти у своє серце Немовля Христа Спасителя. І дуже важливо, що Христос Бог відкривається нам через людину. І кожному відкривається можливість, роблячи добрі справи, через людину побачити Бога. Цей період має бути традицією добрих справ, щоб кожний із нас був відкритий для всього людства, для всього, що робить нас трошки кращими», - сказав владика Антоній.
Секретар предстоятеля УПЦ, архієпископ Переяслав-Хмельницький и Вишневський Олександр повідомив про те, що днями до мощів святителя Миколая в Барі (Італія) вирушить делегація УПЦ, де буде звершено Божественну Літургію та молебень за український народ. Назад в Україну делегація повернеться з вогнем з лампади від мощів святителя Миколая, який зможуть взяти до себе в дім усі бажаючі.
«Звідти надіємося привезти цей вогник від лампадки святителя Миколая, який зігріє душу кожної людини, котра горить милосердям, любов’ю до Бога. А благословення Святителя Миколая нехай спочине на кожному, хто своїми руками допоможе, щоб життя іншої людини було хоч трішки кращим», - побажав владика Олександр.
Благодійний ярмарок «Від Миколая до Різдва» триватиме до 13 січня.
Кожен відвідувач ярмарку зможе взяти участь в акції «І копійчина - величина», залишивши здачу від покупок у спеціальних скриньках, розташованих на фасадах торгових будиночків.
Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Георгій Коваленко нагадав про те, що святий Миколай був прикладом таємного благодіяння, і «кожний з нас повинен робити щось добре не тільки своїм дітям, а й тим, хто цього потребує».
«Різдво – це, напевно, найкраще свято, де поєднано церковне - і народне, храмове - і вуличне. Цей цикл різдвяних свят починається від Миколая. Напевно ми маємо сьогодні навчитися поєднувати святкування з благодійністю. Щоб кожне наше свято було так само нерозривно з бажанням і необхідністю робити добру справу. Щоб ми цю радість святкування дарували ближньому, не очікуючи від нього можливо навіть подяки, тому що той самий святий Миколай був прикладом таємного благодіяння. Кожен з нас має робити добру справу не тільки своїм дітям, але й тим, хто цього потребує», - сказав отець Георгій.
З 14 по 19 грудня на ярмарку працюватиме Будиночок святого Миколая і Пошта святого Миколая. Хлопчикам та дівчаткам доведеться відповісти на декілька запитань про життя Миколая Чудотворця. Винагорода за правильні відповіді — квиток на казкову карусель. Також кожна дитина матиме змогу розповісти в листі Чудотворцю про свої бажання. 19 грудня оргкомітет озвучить 10 найщиріших листів і вручить їх маленьким авторам подарунки.
«Сьогодні ми відкриваємо будиночок святого Миколая. Кожна дитина, яка напише лист Миколаю отримає подарунок. Але у нас є й помічники святого Миколая. 19 грудня ми оберемо декілька дітей, мрії яких збудуться. Гадаю, має бути певна традиція… Коли ми дорослішаємо, маємо з тих, хто чекає подарунків від святого Миколая перетворюватися на тих, хто допомагає Святому Миколаю ці подарунки дарувати. Тому я всіх дорослих і тих, хто хоче себе вважати дорослими, закликаю бути справжніми помічниками Святителя Миколая», - сказав отець Георгій.
Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак відзначив, що «традиції благодійності, милосердя є в серці кожного українця».
«Напередодні свят Святого Миколая, Різдва Христового, Нового року, у більшості киян є можливість купити подарунки собі або своїм дітям. Але є сьогодні такі діти, яким нема кому купити подарунок, нема від кого відчути радість. Всім, хто прийде на Різдвяний ярмарок, така можливість надається, всі зможуть взяти участь у благодійності», - сказав Олександр Мазурчак.
Народний депутат України Ганна Герман запропонувала представникам влади, відвідуючи ярмарок, «кидати все, що є в гаманці».
«Я цю традицію почну і сподіваюся, що її підтримають усі депутати. Всі вони будуть тут, всі вони зроблять пожертви. І може, ми бодай трішечки допоможемо бідним», - пообіцяла Г.Герман.
«Минулого року, на Різдво, я була на річці Йордан. Я придбала там монетку. Міністерство культури Ізраїлю продає ті знайдені раритети, які вже не потрапляють до музеїв. І я маю вдома ту лепту вдови... І та лепта, я сподіваюся, буде мені завжди нагадувати про те, що моя лепта потрібна сиротам», - розповіла народний депутат.
Олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва закликала всіх, хто відвідає Різдвяний ярмарок, не бути байдужими, «бо чужих дітей не буває».
«Мені здається, що кожна людина в житті може і має зробити щось потрібне, правильне, добре і корисне. Іноді нам здається, що це дрібниця, але ця дрібниця має величезне значення для дітей, які потребують допомоги. Я впевнена, коли люди об`єднуються, відбувається щось добре, сердечне, і дуже багато можна зробити», - вважає Лілія Подкопаєва.
Президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко:
«Наш колектив з радістю приєднався до цього заходу. Я хочу привітати всіх із наступними святами. А сьогодні ми одну зі скриньок заберемо з собою. У "Парку Київська Русь" 29-30 грудня відбуватиметься новорічний захід. Думаю, що ми теж внесемо свою посильну лепту в акцію «І копійчина - величина», - зазначив Володимир Янченко.
Представник Вінницької облради Олексій Кириленко подякував, що саме для дітей Ладижинського дитбудинку збираються кошти.
У дитячому будинку-інтернаті міста Ладижин Вінницької області виховується 146 дітей-інвалідів 1-ї групи - із тяжкими формами ДЦП, розумової відсталості, вадами розвитку і хворобою Дауна. 70% вихованців закладу прикуті до ліжка. Заклад був створений 1994 року і відтоді тільки один із його корпусів зазнав ремонту. Щодня дітям потрібні одноразові пелюшки, підгузки, медикаменти. Потрібні гроші аби забезпечити транспортний зв`язок із найближчим містом – Ладижином, бо сам дитбудинок знаходиться за 7 км від міста. Потрібно побудувати пандуси, бо прикуті до ліжка діти не мають змоги перебувати на свіжому повітрі – для цього потрібні певні конструкції. Потрібні звичайні речі – прилади для сушіння білизни, блендер, щоб готувати їжу для дітей.
Бронзовий призер олімпіади у Лондоні боксер Олександр Гвоздик зауважив, що в нас є батьки, є здоров’я, а в дітей-сиріт Ладижинського інтернату нічого цього немає, тому зараз у нас є можливість допомогти цим дітям.
«Хочу діткам побажати не хворіти, займатися спортом. Якщо кожен дасть хоча б 5 копійок, то дітки в цих дитбудинках зможуть купити для себе необхідні речі».
PR-директор ТРК ЕРА Анна Матвіїшина:
«У час технічних здобутків найважливіше - зберегти наші людські цінності – це взаємоповага, взаємодопомога, віра в добро».
У програмі ярмарку "Від Миколая - до Різдва": виставка дореволюційних різдвяних листівок, майстер-класи з виготовлення різдвяних подарунків, «Соборна колядка» за участю вихованців Недільних шкіл, парафіяльних хорів, зірок естради, професійних і аматорських співочих колективів, конкурси.
Співвласниця холдингової компанії «Петрус» Людмила Русаліна:
«Я як мати п’ятьох дітей хочу побажати, щоб в усіх дітей нашої країни були родини. Щоб дитбудинків у нас не було. Але поки вони є, кожен хто, може, має допомагати діткам».
Наймолодша представниця оргкомітету Домініка Косаренко: «Я збирала гроші… Хотіла собі на ролики, але є діти, яким треба помогти».
На одному з попередніх ярмарок було надано допомогу дитбудинку сімейного типу у селі Горохуватка Київської області, придбано мікроавтобус, ціна якого – близько 100 тис. грн.
Взяти участь в акції "І копійчина - величина" можна й в інший спосіб: принести до скриньок копійки, що накопичилися вдома, в кишенях і сумках; отримати в «Будиночку святого Миколая» прозору скриню і організувати збір монет серед колег і друзів.
Протоієрей Сергій (Міщенко) із села Горохуватка Кагарлицького району Київської області, що усиновив 5 дітей-сиріт:
«Ми щиро дякуємо Блаженнішому Володимиру і благодійникам за те, що отримали допомогу одними з перших. І ми хочемо, щоб усі дітки, які потребують, отримували допомогу і раділи».
Матушка (його дружина): «Для нас це було справжнє диво – отримати такий транспорт. Хай це свято буде завжди. Нехай йому не буде кінця».
Прозорі скриньки до кінця ярмарку наповняться копійками. Кожна копійка – величина.
З 6 по 13 січня на Хрещатику буде встановлено вертеп.
У різдвяній шопці мешкатимуть: Марія з немовлям, її чоловік Йосиф, три царі, пастухи. Найцікавіше те, що всі персонажі будуть у повний, людський, зріст! У вертепі прилаштуються справжнісінькі свійські тварини, які оживлять експозицію. Аби ягнятка не розбіглись, вертеп обладнають спеціальною загорожею.
Анна Горпинченко, Ярослава Парака, «УНІАН-Релігії»
Фото УНІАН-Релігії, УНІАН, Фотолітопис.