Вперше в Україну прибуває Плащаниця Пресвятої Богородиці

19 вересня в Україну з Єрусалиму вперше прибуває одна з найбільших християнських святинь - Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка з хресним ходом вирушить по 13 містам і пробуде на території України до 19 жовтня.Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, у дворі Гефсиманської обителі (так званої Малої Гефсиманії), розташованої навпроти входу в Храм Гроба Господня. В Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік у Страсну п`ятницю.По прибуттю до Києва святиня буде виставлена для поклоніння в Києво-Печерській Лаврі до 24 вересня.

19 вересня в Україну з Єрусалиму вперше прибуває одна з найбільших християнських святинь - Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка з хресним ходом вирушить по 13 містам і пробуде на території України до 19 жовтня.

Ця подія відбувається в рамках проекту «Світло віри» Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії (ІПЛЕКС), за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Фельдмана, з благословення православного Патріарха Єрусалимського Теофіла III, який є членом Наглядової ради ІПЛЕКС, і за участю Української православної церкви.

Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, у дворі Гефсиманської обителі (так званої Малої Гефсиманії), розташованої навпроти входу в Храм Гроба Господня. В Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік у Страсну п`ятницю. Її прикрашають пелюстками червоних троянд, обносять навколо каменя помазання (на ньому перебувало тіло Христа після зняття з розп`яття, зараз являє собою обрамлену кам`яну плиту), потім на деякий час кладуть на камені, а після заносять в кулуквію (спеціальну кімнату у Храмі Гробу Господнього) . Подивитися на це дійство щорічно збираються тисячі людей.

Тиждень з дня свята Преображення (у серпні) перед Плащаницею щодня служаться молебні, акафісти та вечірня, після чого настоятель Гефсиманського подвір`я вчиняє перед нею нічну Божественну літургію. На світанку Плащаниця хресним ходом урочисто переноситься до Гефсиманії біля Єлеонської (Масличної) гори. Тут, на місці поховання тіла Богородиці, в V столітті і звели Храм Гробу Господнього.

По прибуттю до Києва святиня буде виставлена для поклоніння в Києво-Печерській Лаврі до 24 вересня, потім почне хресний хід містами України: Полтава - 24-26.09, Харків - 26-29.09, Ізюм - 29-30.09, Донецьк (Святогірська Лавра) - 30.09 - 02.10, Луганськ - 02-05.10, Дніпропетровськ - 05-08.10, Запоріжжя - 08-11.10, Біла Церква - 12-13.10, Київ (Спасо-Преображенський Собор) - 14.10, Житомир - 15-16.10, Тернопіль - 16-17.10 , Почаїв - 17-18.10 і Львів - 18-19.10.

http://www.ihrpex.org