Патріарх Кирил – за діалог
Керівництву країни потрібно прислухатися до думки учасників протестного руху, тільки через діалог влади і суспільства можливо творити майбутнє Росії, переконаний Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.
"Завдання полягає в тому, щоб протести, правильним чином виражені, призводили до корекції політичного курсу. Це найголовніше", - заявив предстоятель РПЦ.
За словами Патріарха, нечутливість влади до вираження протестів - це "дуже погана ознака", "ознака нездатності влади до самонастройки". "Влада повинна налаштовуватися, в тому числі, і сприймаючи сигнали ззовні", - зазначив глава Церкви.
В якості головного посилу до влади і людей Патріарх закликав "пам`ятати, що ми вичерпали ліміт конфронтації, вичерпали всяку можливість здійснювати революційну перебудову життя нашого суспільства".
"Наш шлях - це спокійний еволюційний розвиток, у тому числі, і через реальний діалог з владою, в тому числі, коли необхідно, і через зовнішнє вираження свого протесту, але таким чином, щоб не стрясалися основи державного життя", - вказав він.
Патріарх Кирил додав, що для Церкви питання активізації протестного руху "дуже чутливе, бо серед наших парафіян є й ті, хто був на площі, і ті, проти кого виступала площа". "Тому слово Церкви має нести правду, яке приймуть і ті, й інші", - зауважив він. "Правда полягає в тому, що брехня повинна йти з нашого життя. З політичного, з економічного, з соціального. З особистого життя", - продовжив Патріарх.
Предстоятель РПЦ зазначив, що творячи неправду в особистому або професійному житті, не можна вимагати збереження правди на макрорівні: "Церква закликає до того, щоб на кожному рівні була правда - на рівні особистості, сім`ї, трудового колективу, на рівні політичних партій, економічних корпорацій, на рівні уряду, і тих, хто очолює країну ".
"Ми повинні навчитися жити з Божої правди, тобто ми не повинні брехати один одному", - закликав Патріарх, підкресливши, що у кожної людини у вільному суспільстві має бути право висловлювати свою думку, в тому числі, і незгоду з діями влади.
За радянських часів, за його словами, це право тільки декларувалося на папері, а "зараз є таке право, і ним люди послуговуються". Проте, реалізуючи своє право на вираження невдоволення, суспільство, на його думку, має володіти певною мудрістю.
Патріарх припустив, що, якби демонстрації, що передували революції 1917 року, закінчилися мирним протестом, і за ними не пішла б кривава революція і братовбивча війна, то сьогодні Росія мала б більш як 300 млн. населення і або була б як США за рівнем економічного розвитку , або навіть випередила б цю країну.
"Ми тоді не зуміли зберегти баланс і зберегти мудрість. Ми зруйнували свою країну. Бо загалом справедливі протести людей дуже спритно використовуються тими політичними силами, які прагнуть влади", - констатував він.
На думку предстоятеля РПЦ, повторення історії – на кшталт подій 1917 і 1991, коли розпадався СРСР, - Росія допускати не має права. Патріарх Кирил переконаний, що найважливішими і необхідними якостями лідера Росії сьогодні є почуття відповідальності перед Богом і перед людьми, а також почуття справедливості.
NEWSru.