Допоможе відчути силу Божої благодаті
З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з 20 жовтня по 23 листопада Фонд Андрія Первозванного організовує принесення в Росію Пояса Пресвятої Богородиці.
Святиню, що зберігається у Ватопедському монастирі на Афоні, буде доставлено до Росії вперше.
Про духовне значення принесення Пояса Богородиці в межі Руської Церкви в ефірі телеканалу «Росія» розповів Святіший Патріарх Кирил:
«Тисячі прочан відвідують Ватопедську обитель тільки для того, щоб помолитися перед цією святинею, поцілувати частину одягу Пресвятої Богородиці. Люди моляться перед Поясом Богородиці про зцілення від хвороб. Багато невиліковних хвороб, у тому числі онкологічних, відступають за палкими молитвами людей перед цією святинею. У Ватопедському монастирі виготовляються невеликі копії цього пояса, і відомо, що деякі жінки, що страждають на безпліддя, носять такі паски. І якщо це носіння супроводжується покаянням, палкою молитвою, міцною вірою, то в дуже багатьох випадках, які зафіксовані, молитва досягала Престолу Цариці Небесної і жінки могли народити дітей.
Для нашої країни це серйозна проблема і важлива тема. І я дуже сподіваюся, що і чоловіки, й жінки під час відвідин цією святинею землі Руської будуть палко молитися біля неї, прикладатися до неї і просити допомоги Цариці Небесної в їхньому житті, зокрема і в народженні чад. Нехай перебування Пояса Пресвятої Богородиці багатьом допоможе зрозуміти силу Божественної благодаті і близькість присутності до нас небесного світу».
У містах, до яких буде принесено Пояс Богородиці, відбудуться заходи в рамках програми Фонду Андрія Первозванного та Центру національної слави «Святість материнства», спрямованої на захист традиційних сімейних цінностей, подолання демографічної кризи та депопуляції країни. Зокрема, в деяких містах передбачено принесення святині до Центрів захисту материнства й дитинства, які надають реальну матеріальну, психологічну, юридичну допомогу вагітним жінкам, сприяючи відмові від здійснення аборту.
Пояс Богородиці перебуватиме в Санкт-Петербурзі 20-24 жовтня, Єкатеринбурзі — 24-27 жовтня, Норильську — 27-29 жовтня, Владивостоці — 29 жовтня-1 листопада, Красноярську — 1-4 листопада, Нижньому Новгороді — 4-6 листопада, Дівєєві — 6-7 листопада, Саранську — 7-10 листопада, Самарі — 10-13 листопада, Ростові-на-Дону — 13-16 листопада, Калінінграді — 16-19 листопада і Москві — 19-23 листопада.
*** Згідно з переданням, відображеним у письмових візантійських джерелах, пояс і риза Божої Матері незадовго до Її Успіння були віддані двом благочестивим єрусалимським вдовам і з покоління в покоління зберігалися в Палестині. За часів імператора Східної Римської імперії Аркадія (395-408) дорогоцінний ковчег із поясом Богородиці перенесли до Константинополя. Згодом святиня ділилася на частини, місцеперебування яких не раз змінювалося.