В УПЦ закликають політичні сили не піаритися на візиті Патріарха

Негативних заяв від конфесій не було

Політичні сили, що виступають проти візиту Предстоятеля Руської Православної Церкви Патріарха Кирила на Буковину, проводять власну піар-кампанію на події релігійного життя православних людей в України.

Таку точку зору висловив у коментарі «УНІАН-Релігії» голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви, прес-секретар предстоятеля УПЦ Георгій КОВАЛЕНКО.

«Ті, хто виступають проти візиту патріарха Кирила, бажають на Його авторитеті заробити собі дивіденди, стати відомими у суспільстві, чи у політичному колі. Ми не бачили негативних чи агресивних заяв від офіційних представників інших конфесій, тому ми гадаємо, що не може бути будь-якого загострення на міжрелігійному ґрунті. Що стосується поодиноких звернень церковно-політичних, або просто політичних організацій, ми закликаємо їх займатися політикою і не втручатися в релігійне життя віруючих людей в Україні», - закликав Георгій КОВАЛЕНКО.

Прес-секретар предстоятеля УПЦ підкреслив, що патріарх Кирил відвідує Україну, щоб спровокувати в суспільстві дискусію щодо соціального служіння Церкви: щодо покинутих дітей, дітей хворих на СНІД, щодо дитячих будинків та інш.

«Для віруючих, які перебувають в єдності з РПЦ, візит патріарха – це радість молитовного і євхаристичного спілкування. Більш того, цей візит носить і соціальне забарвлення, бо патріарх буде освячувати Свято-Троїцький собор при дитячому будинку, відомому на всю країну, яким опікується архімандрит Лонгін (Жар). Тому візит патріарха - не привід до політичних чи міжконфесійних дискусій», - зазначив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Також він повідомив, що за його інформацією, у Чернівцях та у регіоні спокійна атмосфера, і "нагнітають її тільки ті поодинокі звернення політичних організацій, що розповсюджують світські ЗМІ".

На думку Г.КОВАЛЕНКО, «віруючі люди будь-якої конфесії ніколи не будуть проти, щодо їх братів з інших конфесій, коли приїжджають їхні релігійні лідери, чи священнослужителі».

«Проблеми можуть виникати між релігійними організаціями, коли є факти прозелітизму чи намагання навернути представників однієї віри до іншої. Візити Святішого не несуть такого забарвлення, тому, я думаю, що представники інших конфесій християнських і нехристиян України, вороже не ставляться», - констатував прес-секретар предстоятеля УПЦ.