На Чернігівщині готуються до 100-річчя прославлення Святителя Іоасафа Бєлгородського

Урочисте Богослужіння - 24 вересня

На Чернігівщині розпочалася підготовка до відзначення 100-річчя прославлення Святителя Іоасафа Бєлгородського.
Про це УНІАН повідомили у прес-службі Чернігівської облдержадміністрації.
За словами голови облдержадміністрації Володимира ХОМЕНКА, святкування 100-річчя прославлення Святителя Іоасафа набуває нового змісту не лише для старшого покоління, а й для молоді. ”Наше з вами завдання – не перетворити цей захід на просту формальність, а провести його на найвищому рівні, спрямованому на утвердження християнських цінностей, відродження духовності та братерських відносин з нашими сусідами”, – наголосив він.
Як зазначив В.ХОМЕНКО, враховуючи, що єпископ Іоасаф Бєлгородський жив і служив як в Україні, так і в Росії, святкування ювілею відбуватиметься на міждержавному рівні у Чернігівській (Україна) і Бєлгородській (Російська Федерація) областях. ”Підготовка та проведення заходів ювілею здійснюватимуться з урахуванням пропозицій, що надійшли після звернення облдержадміністрації від губернатора Бєлгородської області”, - зауважив В.ХОМЕНКО.
Головною подією ювілейних заходів стане урочисте Богослужіння 24 вересня, яке очолить Предстоятель Української православної церкви Митрополит Київський і всієї України блаженніший Володимир. Після цього відбудеться відкриття пам’ятника Іоасафу Бєлгородському. З м. Бєлгорода до Густинського Свято-Троїцького монастиря, а потім і до м.Прилуки прибуде ковчег з мощами Святителя ІОАСАФА.
Важливими заходами також стануть Іоасафівські читання 23 вересня, Міждержавний фестиваль духовного співу та музики за участю єпархіальних хорів і творчих колективів трьох сусідніх народів 24 вересня та Громадянський форум, запланований на 14-15 травня.
Довідка УНІАН. Святитель Іоасаф, єпископ Бєлгородський – нащадок славетного козацького роду Горленків (1705 – 1754 р.р).
З часу висвячення на єпископа Бєлгородського 1748 року і до дня кончини 1754 року Святитель Іоасаф опікувався величезною єпархією, яка налічувала більше тисячі громад і храмів, з яких більше половини знаходились на українських землях.
Відомо, що як за життя, так і після смерті православні віруючі вважали Іоасафа Бєлгородського святим, а місце його поховання стало місцем паломництва. Постановою Синоду Іоасафа Бєлгородського причислено до лику православних святих і, відповідно, 23 грудня та 17 вересня стали офіційними церковними святами угодника Божого Святителя Іоасафа.