Київські духовні школи і громада Афганського храму передали сім’ям загиблих в Афганістані військовослужбовців майже 60 тисяч гривень

Київські духовні школи і громада Афганського храму передали сім’ям загиблих в Афганістані військовослужбовців майже 60 тисяч гривень.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, гроші були передані голові Київського комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані Тетяні Ліскіній, яка зазначила, що кошти – вагомий вклад Церкви у соціальну роботу, зокрема, з сім’ями полеглих в Афганістані воїнів.

Про це повідомив ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Сільвестр(Стойчев).

Владика Сільвестр зазначив, що Афганський храм – це храм, який знаходиться під молитовним спілкуванням і покровительством Київської духовної академії.

«Студенти академії і семінарії, будучи молодими людьми , майбутніми священнослужителями, мають отримувати навик соціальної діяльності і допомоги оточуючим. Цей храм – місце зустрічі поколінь, тих молодих хлопців, які віддали своє життя, або постраждали фізично, багато хто і морально в ті страшні далекі роки, і вже нового, молодого покоління, яке вчиться в цьому храмі правильно оцінювати, правильно думати і надавати моральну і, по можливості, матеріальну підтримку попереднім поколінням, які багато зробили, щоб відстояти такі важливі людські чесноти, як мужність, чесність і порядність», - розповів архієрей, передаючи кошти сім’ям загиблих в Афганістані військовослужбовцям.

У свою чергу настоятель Свято-Воскресенського Афганського храму, який функціонує в пам’ять загиблих і ветеранів Афганістану, перший проректор Київських духовних шкіл протоієрей Сергій Ющик зазначив, що в цьому році виповниться 6 років під молитовною опікою Київської духовної академії.

«Цих п`ять з половиною років храм досить активно виконує свою місію соціальної роботи, оскільки є не тільки прихистом для роботи ветеранів, для молитов діючих солдатів, він ще є храмом, в якому звершується соціальна допомога, як сім’ям ветеранів Афганістану, так і підтримка солдатів в зоні АТО, підтримка дітей в інтернатах Луганської і Донецької областей. Сьогодні ми маємо приємну місію долучитися до соціальної діяльності. Ми зібрали немалу суму для нашого невеликого храму. Ми зібрали і передали майже 60 тисяч гривень, які до 15 травня будуть вручені сім’ям загиблих в Афганістані воїнів», - повідомив настоятель храму.

Гроші були передані Тетяні Ліскіній - голові Київського комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані, яка зазначила, що кошти – вагомий вклад Церкви у соціальну роботу, зокрема, з сім’ями полеглих в Афганістані воїнів.

«Ця матеріальна допомога надається щорічно з нагоди дня виводу військ з Афганістану сім’ям загиблих військовослужбовців. Це буде 29 річниця виводу військ. Ми вшановуємо воїнів інтернаціоналістів, які проходили службу на території інших держав. Загалом 27 локальних війн».

15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо Демократичної республіки Афганістан, почався повний вивід радянських війсь. В перші три місяці Афганістан покинули 50 183 військовослужбовців. Ще 50 100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року. У Афганській війні загинуло понад 15 тисяч радянських військових, близько 55 тисяч отримали поранення.