У Києво-Печерській лаврі розпочалася міжнародна наукова конференція "Паїсівські читання"

Блаженніший Митрополит Онуфрій 27 листопада очолив урочисте відкриття I-ї міжнародної наукової конференції «Паїсівські читання», що відбувається на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, науковий форум присвячений 295-річчю від дня народження преподобного Паїсія Величковського і його духовно-культурній спадщині та проводиться у дні його пам’яті 27-28 листопада.

Відкриваючи пленарне засідання, у своєму вітальному слові Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що «старець Паїсій і плоди його молитовно-пастирської і просвітницької діяльності мають особливе значення для сучасного суспільства».

Головною справою його життя стало відродження православної школи старчества, розповів Блаженніший владика.

«І великі старці Оптиної пустелі і Валаама, і Глинської пустині, і багатьох інших обителей в Україні, Росії, Румунії, Молдови, Болгарії, Сербії, Греції, та й на самій Святій Горі Афон, – це все плоди Паїсівської школи», – підкреслив він.

Його Блаженство прикликав Боже благословення на усіх учасників конференції і побажав плідної праці. «Нехай Господь наш Іісус Христос молитвами Своєї Пречистої Матері умудрить і допоможе нам не тільки зрозуміти красу духовної спадщини преподобного Паїсія, а й своїм життям долучитися до нього», – сказав Предстоятель.

У міжнародній науковій конференції «Київські Паїсівські читання» бере участь понад 50 науковців, богословів і священнослужителів із 13 країн світу: Україна, Греція, Росія, Румунія, Молдова, Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Австрія, Хорватія, Чехія.

Директор Міжнародного інституту афонської спадщини С. Шумило також провів презентацію нового випуску наукового альманаху «Афонська спадщина» присвяченого 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського.

Після урочистого відкриття пленарне засідання під головуванням архієпископа Ірпінського Климента, єпископа Бородянського Варсонофія, Сергія Шумило продовжилося.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, системного і різнобічного обговорення, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи, триватиме два дні.

У роботі конференції передбачена очна і заочна участь. За результатами роботи статті доповідачів будуть опубліковані в науковому альманасі “Афонська спадщина”.

Організаторами конференції виступають: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Міжнародний інститут афонської спадщини, Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія).