В Єрусалимі 22 березня офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі з Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм взяла участь в урочистій церемонії освячення Кувуклії – каплиці над Гробом Господнім. Як розповів керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), поїздка відбулася на запрошення Константинопольського Патріарха Варфоломія I та Єрусалимського Патріарха і всієї Палестини Феофіла III, повідомляє Центр інформації УПЦ.
«Храм Воскресіння Христового – головна святиня для всіх християн. Із давнини це місце позначене величним храмом, комплекс якого включає Кувуклію – місце Воскресіння Іісуса Христа і ряд інших святих місць, пов'язаних з хресними стражданнями Христа і Його Воскресінням», – зазначив митрополит Антоній.
Як відомо, Кувуклія знаходиться у юрисдикції Єрусалимського патріархату, Римо-католицької та Вірменської Церков, які дали свою згоду на реставрацію.
«Той комплекс, який ми нинi бачимо – це храм, який вже півтори тисячі років не зачинявся. У цьому комплексі є приміщення, де проводять богослужіння ті чи інші конфесії, але щодо Гробу Господнього – це місце загальне для усіх. Тут звершують богослужіння більшість християнських конфесій. Між конфесіями за ці часи, у зв'язку з бажанням володіти храмом, були чвари. Але нинi, слава Богу, у кожної конфесії є своє місце. У Кувуклії, наприклад, для усіх визначені години для звершення богослужінь. Так, Православна Церква служить Літургію о першій годині ночі, через чотири години богослужіння звершує Вірменська Церква, а через чотири години це місце надається для богослужіння Католицькій Церкві», – сказав владика Антоній.
Також він розповів про особливості володіння храмовим комплексом Гробу Господнього.
«Щодо володіння – тут особливий статус, кілька століть ключами від храму Гробу Господнього завідують мусульмани. Зараз це сім'я Нусейбе. Представники цієї родини кожен день вранці і ввечері, відкривають і закривають храм», – розповів митрополит.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Кувуклія була зведена в 1810 році. За даними з відкритих джерел, реставрація Кувуклії тривала 9 місяців, вартість робіт склала 4 млн євро.
Реконструкцію каплиці виконували співробітники Афінського національного політехнічного університету. В ході робіт майстрам вдалося прибрати металевий каркас каплиці і очистити фасад від кіптяви.
Щорічно у Велику суботу у Кувуклії відбувається чудо сходження Благодатного вогню.