Поведiнка в інтернетi, зокрема, пiд час участi у дискусіях, відображає духовний світ людини.
Про це сказав голова Інформаційного відділу Української Православної Церкви єпископ Ірпінський Климент, повідомляє Центр інформації УПЦ.
«Те, що відбувається в інтернеті, не просто віртуальна реальність. Ця реальність віртуальна тільки по відношенню до оточуючого нас зовнішнього світу. Але атмосфера інтернет-дискусій дуже наочно і правдиво відображає духовний світ, а часом і психічний стан учасників таких дискусій», - зазначає єпископ Климент.
При цьому владика зазначає, що випадки, коли зовні виховані люди ведуть інтернет-дискусії, не соромлячись грубості і вульгарності - це показник серйозних духовних проблем у людини.
«Іноді весь бруд, що накопичується в душі людини, яка не піклується про свій духовний стан, виходить назовні в соціальних мережах. Бува комусь не вистачає мужності сказати правду в обличчя, i вiн починає дрібно пакостить в інтернеті, приховуючи своє ім'я під ніком. Значить, всередині все це сидить і через сором не завжди має можливість виплеснутися назовні. У духовному сенсі це показник серйозних духовних проблем у людини», - підкреслює священнослужитель.
Єпископ Климент зазначає, що тролінг, є абсолютно усвідомленим гріхом, який вимагає покаяння. На його думку, за тролінгом в інтернеті стоїть людська підлість і боягузтво.
«Крім залежностей, які часто виникають у активних користувачів соцмереж, покаяння поширюється не тільки на реальні, а й віртуальні образи. Якщо Господь в Євангелії від Матвія говорить про згубність гріховних помислів, то, наприклад, так званий тролінг, є абсолютно усвідомленим гріхом, який вимагає покаяння», - говорить голова Інформаційного відділу УПЦ.
Як повідомляли ЗМI, у Новій Зеландії в липні цього року набув чинності закон, згідно з яким інтернет-тролінг визнаний кримінальним злочином.