Однією з головних проблем, пов'язаних з переміщеними особами, продовжує залишатися стигматизація (моральна дискримінація), або навішування ярликів, коли людей вважають «другим сортом».
На це звертає увагу голова Синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань протоієрей Владислав Діханов, повідомляє Центр інформації УПЦ.
"Багато хто з переселенців не захотіли залишати Україну, оскільки вважають її своєю батьківщиною. Проте нині вони нерідко натикаються на дискримінаційне ставлення. Частіше це зустрічається у західних областях, ніж у центральних та південно-східних, де найбільше переміщених осіб. З приводу переселенців нерідко запускають різноманітні фейки, внаслідок яких формуються негативні стереотипи про цю групу наших співгромадян", - підкреслює протоієрей Владислав Діханов.
Водночас священнослужитель зазначає, "там, де переміщені особи мають можливість отримувати допомогу не тільки від держави, але і від волонтерських центрів, деякі з них настільки пристосувалися до цього, що не вважають за потрібне шукати роботу, перекладаючи ціле коло своїх проблем на плечі волонтерів" .
"Це, зрозуміло, багатьох відштовхує від надання допомоги переселенцям. Переміщені особи повинні усвідомлювати, що волонтерські сили небезмежні. Волонтери - звичайні люди, чимало з них, як і переміщені особи, не мають свого житла та змушені його орендувати. І переселенцям вони допомагають не від надлишку, а оскільки розуміють страждання та потреби цих людей. Якщо трохи влаштувалися, адаптувалися, слід допомагати іншим. Тоді Господь посилатиме допомогу далі", - говорить отець Владислав.
Як повідомлялося, станом на початок липня 2015 року, згідно з даними Міністерства соціальної політики, зареєстровано майже 1,4 мільйона переселенців (більше 1 мільйона сімей) з Донбасу та Криму.