Священномученик Іполит (Семенов): чернець Києво-Печерської лаври, розстріляний за віру у Христа

Ієромонах звинувачувався за ст. 54-10 Кримінального кодексу УРСР в «антирадянській пропаганді та агітації». Рішенням «трійки» при Київському управлінні НКВС від 28 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Про священномученика - в матеріалі "УНІАН-Релігії".

У 30-х роках минулого століття багато священиків, серед яких і ченці Києво-Печерської лаври, були заслані у Черкаси. Наприкінці 1937 року у місті почалися масові арешти священнослужителів, і, згідно зі збереженими документами, в останні дні кривавого 37 року в Черкасах було проведено більше ста засідань судових «трійок» НКВС. Звинувачених за статтею 54-10 КК УРСР священиків масово засуджували до розстрілу. Через 60 років, у жовтні 1997 року Священний Синод УПЦ зарахував до лику святих 103 Черкаських новомученика, що постраждали за віру Христову. Серед них – монах Києво-Печерської лаври, священномученик Іполит (Семенов).

Майбутній священномученик Іван Агейович Семенов народився у 1884 р. у Києві, у сім'ї міщанина.

На випробування до Києво-Печерської лаври Іван вступив 29 вересня 1907 р. у віці 23 років. Через два роки він став послушником обителі і трудився в економічному відомстві на Жуковому острові.

У вересні 1919 року послушник Іван переведений клирошанином до Голосіївської пустині.

Чернечий постриг з ім'ям Іполит прийняв 14 червня 1920 року у Києво-Печерській лаврі.

19 серпня 1923 р. архієпископом Димитрієм (Абашидзе) у Троїцькій церкві Китаєвої пустині рукопокладени у сан ієродиякона. У середині 20-х років рукопокладени у сан ієромонаха.

Після закриття Києво-Печерської лаври ієромонах Іполит, ймовірно, служив на парафіях.

У 1935 році він переїхав до Черкас. Тут ієромонах, щоб заробити на життя, працював чорноробом. Відомо, що на момент арешту він проживав на Молотовському шосе.

26 грудня 1937 року ієромонах Іполит був заарештований Черкаським районним відділом НКВС. Утримувався під вартою у черкаській тюрмі. Обвинувачувався за ст. 54-10 Кримінального кодексу УРСР в «антирадянській пропаганді та агітації». Рішенням «трійки» при Київському управлінні НКВС від 28 грудня 1937 року засуджений до розстрілу.

Вирок був приведений у виконання 14 січня 1938 року.

Ювілейним Архієрейським Собором РПЦ (13-16 серпня 2000 р.) включений до Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, які постраждали за віру.

"УНІАН-Релігії" з використанням матеріалів, наданих Києво-Печерською лаврою.