Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликає глав держав, парламентів і народів Європи та США і Папу Римського Франциска зупинити розпалювання третьої світової війни.

Про це говориться у зверненні глави УПЦ КП до глав держав, парламентів і народів Європи, до президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами, Конгреса США та американського народу, також до Папи Римського Франциська.

У своїх зверненнях від імені вірних Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет висловлює подяку за моральну, дипломатичну, фінансову та іншу підтримку, яку Європейський Союз і окремі країни Європи, Сполучені Штати Америки і Католицька церква надають Україні.

«У 1994 році Україна відмовилася від третього за чисельністю ядерного арсеналу, отримавши від ядерних держав, зокрема Великобританії, Франції і Росії, гарантії недоторканності своїх кордонів», - зазначив глава Церкви і застеріг: «Якщо міжнародне співтовариство не продемонструє, що будь-яка держава, незалежно від своєї військової могутності, знаходиться під захистом міжнародного права, що договори діють, а їх порушення - карається, в іншому випадку зруйнується вся архітектура світової безпеки».

Він зауважив: «Цей шлях поверне нас у ХХ століття - століття двох світових воєн і холодної війни, коли питання відносин між країнами і народами намагалися вирішувати на підставі сили, а не права та справедливості. Мільйони жертв, руйнування цілих країн, страждання народів - все це може стати не тільки описом минулого, але і можливим майбутнім, у тому числі для Європи, якщо силу міжнародних договорів і гарантій безпеки не буде відновлено».

Глава УПЦ КП називає події в Україні "прелюдією до ІІІ світової війни". "Потрібно зупинити зло, поки не надто пізно», - сказав він. І закликав забезпечити виконання гарантій Будапештського меморандуму.

Звертаючись до Папи Римського глава УПЦ КП просить засудити порушення Будапештського меморандуму, інших договорів та правил, встановлених для збереження миру.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram