На Святій Горі у багатьох монастирях, скитах і келлиях афонські ченці, як російські і українські, так і грецькі, сербські, болгарські, румунські та грузинські приєднуються до щоденного читання молитви за угодою про припинення кровопролиття і настання миру в Україні. Про це повідомляє сайт "Руський Афон".

Святогорськими отцями віднині є благословення всім бажаючим православним християнам приєднуватися до читання молитви за угодою щодня в наступний час:

21.00 - Україна, Греція

23.00 - Росія, Грузія

22.00 - Білорусь

Крім того, багато святогірських отців після молитви за угодою намагаються щоразу читати за допомогою чьоток протягом години ще й Ісусову молитву, щоб Господь зміцнив серця всіх Своєю благодаттю та допоміг зберегти мир і любов між православними.

МОЛИТВА

Владыко Вседержителю, Святый Царю. Призри с Небесе и виждь, како враждуют людие земли нашея и замышляют друг на друга суетное и злобное. О, Многомилостиве! Прости грехи и беззакония наша, ихже ради многия скорби, беды и устрашения приидоша на ны. Благодатию Пресвятаго Духа ороси любовию изсохшия сердца людския, тернием самолюбия, ненависти, зависти, злобы, вражды, лукавства и иных беззаконий поросшия, да возрастят горящую к Тебе и братиям своим любовь, и ею да будут истреблены вси распри, раздоры, разделения во Отечестве нашем.

Усердно молим Тя: мир всем нам даруй, Церкви Твоей и всем людем. Ты бо еси Царь мира и мира Твоего несть предела и Тебе слава и благодарение и поклонение от всех да возсылается, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Традиція читання молитви за угодою в православ'ї має давні корені. Вона спирається на слова Спасителя з Євангелії від Матвія: «Де двоє або троє зібрані в Моє ім'я, там Я посеред них» (Мф.18:20). Її суть полягає в тому, що віруючі люди домовляються молитися про що-небудь разом: в один і той же час вони стають на молитву, хоча б навіть їх розділяли тисячі кілометрів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram