Архиепископ Митрофан

Високоповажні отці, дорогі брати і сестри!

12-13 квітня оголошено днем жалоби за гірниками, які загинули на шахті імені Скочинського в Донецьку. Вранці 11 квітня викид метану забрав життя сімох гірників, ще дев'ять постраждалих з отруєннями доставлені в лікарні міста.

Висловлюю постраждалим та їх сім'ям мої щирі співчуття. Церква молиться за упокій душ новопреставленных, про якнайшвидше одужання поранених і про зміцнення рідних і близьких всіх постраждалих у цій аварії.

Сьогодні наш регіон переживає один із найскладніших періодів своєї новітньої історії. Донбас опинився в центрі протистояння низки політичних сил. Сумним підсумком цього протистояння стало те, що люди готові зі зброєю в руках вирішувати політичні проблеми і стріляти один в одного.

У ці непрості дні закликаю всіх до спокою і розважливості. Люди різних національностей, віросповідань і політичних переконань мирно живуть на Донбасі десятиліттями. Не дозволяйте пропаганді перетворити ваших вчорашніх сусідів на ваших ворогів. Пройде час, труднощі забудуться - а ненависть і ворожнеча залишаться і будуть отруювати життя ще дуже довго.

Серед жителів Донбасу багато людей небезпечних професій. У кожного з нас є рідні або друзі, які щодня ризикують своїми життями, спускаючись в забій або стаючи біля доменних печей. Ми як ніхто інший знаємо ціну життя. Знаємо, що загиблих не повернеш, що їхні дружини залишаються вдовами, а діти - сиротами, а батьки позбавляються опори в старості. Докладемо всіх зусилль, щоб не допустити кровопролиття на нашій землі. У нас багато проблем, але їх можна і потрібно вирішувати мирним шляхом.

Ми стоїмо на порозі Страсної Седмиці - часу, коли Церква згадує останні дні земного життя Господа нашого Ісуса Христа. Євангельські події, свідками яких ми стаємо, показують нам справжню ціну і наслідки заздрості, злоби, боягузтва і зради. Народ, пролив невинну кров, через недовгий час став жертвою геноциду. Про це треба пам'ятати, щоб не повторити трагічну історію народу, який колись був обраним. Давайте проведемо ці святі дні в молитві миру, а не в стані війни один з одним, і зустрінемо світле Христове Воскресіння в любові та злагоді.

Нехай милосердний Господь молитвами Своєї Пречистої Матері, святителя Ігнатія Маріупольського, преподобного Ілії Макіївського, преподобного Іоанна Затрворника і всіх преподобних отців Святогорських допоможе нам у цьому!

Божою милістю смиренний Митрофан, архієпископ Горлівський і Слов'янський

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram