Намісник Почаївської Лаври готовий прийняти комісію облради для підтвердження відсутності на території «тітушок» та зброї

16:11, 27 лютого 2014
0 0

На Тернопільщині намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври, Митрополит Почаївський, Вікарій Київської Митрополії Володимир заявляє про готовність прийняти комісію облради для підтвердження, що на території комплексу немає «тітушок» та зброї.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказано в його зверненні до голови обласної ради Василя Хомінця, розміщеному на офіційному сайті Лаври.

У ньому сказано, що «нездорові сили» нагнітають напругу і паніку в українському суспільстві.

«Останнім часом у ЗМІ з’являється інформація, яка не має жодної фактологічної підстави для існування і не може мати іншої мети для розповсюдження, як тільки розпалювання ворожнечі та спонукання до екстремізму по відношенню до Почаївської Лаври: «у Почаївській Лаврі переховуються тітушки», «на територію Лаври пропускають виключно по паспортам», «у Почаївській Лаврі зберігається зброя», «з Лаври вивозять святині» і т. п... Таку неправду і лож може нав’язувати людям тільки той, хто втратив елементарну людську гідність та совість. Цю неправду, лож, брехню може розповсюджувати слуга не Бога, а сатани, тому що диявол «искони отец лжи», тобто «від початку батько брехні і неправди», – сказано з зверненні.

В ньому намісник також наголошує, що подібні звинувачення на адресу духовного комплексу не відповідають дійсності і що Лавра це готова довести в будь-який момент.

«Ми в будь-який час готові прийняти сформовану Вами комісію, яка зможе оглянути лаврські приміщення і переконатися у тому, що на братію Почаївської Лаври наводять наклепи», – сказано у звернені.

Як повідомляв УНІАН, учора духовенство Почаївської Свято-Успенської Лаври в Тернопільській області заявило про спробу захоплення одного із храмів духовного комплексу активістами Тернопілльського Євромайдану, які 25лютого приїжджали в Почаїв на молебень.

Міліція спростувала інформацію про спроби захоплення Почаївської Лаври і про те, що начебто невідомі вчиняли хуліганські дії поблизу та на території святині.

Правоохоронці запевнили, що молебень активістів тернопільського Євромайдану під стінами Почаївської лаври пройшов без порушень громадського порядку.

24 лютого представники Самооборони взяли під контроль Почаївську Лавру, щоб не допустити вивозу святинь та цінностей.

Довідка УНІАН. Почаївська Свято-Успенська Лавра розташована на півночі Тернопільської області в Кременецькому районі. Усі споруди Лаври зараз відносяться до Української православної церкви Московського патріархату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter