Завтра у Софії Київській презентують віртуальний тур по собору у тривимірному форматі

10:45, 05 лютого 2014
Православ`я
54 0

Завтра о 15.30 у «Будинку митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться презентація віртуального туру по Софії Київській. Як повідомили УНІАН у прес-службі заповідника, вперше реалізовано можливість дистанційного відвідування Софійського собору, що дозволить розширити коло зацікавлених історією та культурою країни.

Основна мета створення  проекту – надати можливість відвідувачам побачити монументальний живопис собору у повному обсязі, який майже неможливо оглянути під час разового відвідування пам’ятки.

У презентації візьмуть участь: генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк, член творчої групи по реалізації проекту, фотограф-панорамер Євген Хлєбніков (студія GetPano), голова правління Українського центру розвитку музейної справи, керівник проекту «Музейний простір» Владислав Піоро, проект-менеджер Google Art Project Анастасія Стефанська та ін.

У віртуальному турі створено вражаючий ефект присутності завдяки професійній зйомці і продуманій схемі переходів між панорамами. Подорож розпочинається з площі перед Дзвіницею, продовжується територією подвір’я і приводить відвідувача до внутрішнього простору Софії Київської.

Крім того, віртуальний тур обладнано великою кількістю інформаційних довідок, посилання на які розміщено безпосередньо біля сюжетів чи архітектурних деталей. Також використано різноманітні інтерактивні елементи, що дозволяють відвідувачеві обрати потрібну точку огляду, оминаючи традиційні послідовні маршрути.

Проект було здійснено у співпраці фахівців Національного заповідника «Софія Київська» та студії віртуальних турів GetPano, а також журналу «Музейний простір», який з метою популяризації віртуального туру виготовив його демо-версію на CD.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter