В Україні Дари волхвів будуть доступні для поклоніння в Києво-Печерській лаврі

05:17, 19 грудня 2013
0 0

З 25 по 30 січня

В Україні з 25 по 30 січня будуть доступні для поклоніння Дари волхвів - у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі. Принесення святині здійснюється з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Перед цим релікварій побуває в чотирьох місцях: 7-13 січня святині можна буде вклонитися в храмі Христа Спасителя в Москві, 14-17 січня - у Воскресенському Новодівочому монастирі в Санкт-Петербургу, 18-24 січня - у Будинку милосердя в Мінську.

Дари волхвів - це одна з небагатьох реліквій, пов`язана із земним життям Христа, що збереглася до сьогоднішнього дня. У Різдвяний святвечір православні згадують цю євангельську розповідь (Мф. 2 , 1-12) про поклоніння волхвів Богонемовляті Христу, якому вони принесли дари: золото, ладан і смирну (золото - як царю, ладан - як Богу і смирну - як людині на поховання).

Згідно з переказами, відображеним у письмових візантійських джерелах, Дари волхвів разом зі Своєю чесною ризою і поясом передала Єрусалимській церкві Божа Матір. В Єрусалимі вони перебували до IV століття, при імператорі Східної Римської імперії Аркадії (395-408) перенесені в столицю Візантії - Константинополь і поміщені в храмі Святої Софії. Після падіння Константинополя реліквія була передана на Афон, де перебуває до теперішнього часу.

Золото збереглося у вигляді 28 невеликих підвісок різної форми, майстерно прикрашених орнаментом у техніці філіграні. До кожної з цих золотих пластин на срібній нитці прикріплені намистини із суміші ладану та смирну. Дари зберігаються в 10 ковчегах у ризниці монастиря Святого Павла.

Детальніше читайте на офіційному сайті – честные-дары-волхвов.рф.

Прес-служба Дніпропетровської єпархії

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter