15 листопада в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила та Мефодія відбулася презентація Служебника у двох томах українською та церковнослов`янською мовами з пояснювальними текстами.
Презентація видання відбулася під час міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми утвердження та перспективи розвитку української державності, нації та духовності: історія та сучасність», приуроченої до 1025-річчя утвердження християнства.
Видання кодифікованого Служебника здійснили науковці-богослови академії за редакцією професора, архімандрита Віктора (Бедь), з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та приурочили до 1150-річчя заснування Української Православної Церкви у складі Константинопольського патріархату (на той час Руської Церкви) з центром Митрополії у Києві (862(3) за часів правління блаженного князя київського Оскольда і Святійшого Фотія, патріарха Константинопольського, та 10-річчя початку богословсько-освітньої діяльності Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія (2002/2003 н.р.).
Укладачі Служебника: професор, архімандрит Віктор (Бедь) та архімандрит Діодор (Муратов). Рецензенти: доцент протоієрей Іван Моланич та доцент С.В. Урста. Служебник є науковим виданням і рекомендований до друку богословсько-канонічною комісією, богословсько-видавничою комісією та Вченою радою Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія.
Ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імена Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки професор, архімандрит Віктор (Бедь) розповів присутнім про історію підготовки до видання Служебника, який виданий у двох томах: перший том церковнослов`янською мовою, другий том – українською мовою та складається з чинопослідування з детальними поясненнями повсякденного та великого вечірнього богослужіння; повсякденного, славословного та поліелейного ранкового богослужіння; Божественної літургії святителя Іоанна Золотоустого з додаванням молитов із літургії святителя Василія Великого.
В Служебнику вперше, починаючи з 1992 року, прописано для поминання під час богослужіння повне ім`я Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. В додатку до Служебника додано: додаткові прохання на Божественній літургії, відпусти денні протягом тижня, відпусти у Господні, Богородичні та інші свята, загальні прокимени святим на ранковому богослужінні, прокимени Квітної Тріоди, біографічний довідник святих, які поминаються в молитвах і проскомідії, біографічний довідник біблійних патріархів і праотців, календар пам`яті святих (місяцеслов), букви церковнослов`янського алфавіту і особливості їх вимови, церковнослов`янські цифри у відповідності до арабських та римських цифр.
У Служебнику вперше впорядковано список імен святих, які поминаються в молитвах літії і проскомідії, з урахуванням імен святих прославлених в Українських землях від середини І ст. до наших днів.
Служебник є першим кодифікованим виданням богослужбових текстів церковнослов`янською та українською мовами в Україні за останні 350 років, після відповідних видань богослужбових текстів Митрополитом Київським і всієї України, святителем Петром Могилою.
Вже за місяць Служебник репрезентують у Києві.