29 жовтня, з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира, в актовому залі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім.Т.Шевченка відбулося відкриття VI Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читань «Світло Володимирового Хрещення крізь віхи тисячоліть», приурочених 1025-річчю Хрещення Київської Русі.

 

Традиційний церковно-світський науково-практичний форум був організований Синодальним відділом релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви та Всеукраїнським Православним педагогічним товариством спільно з Київським Національним Університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Київської духовною академією і семінарією, Полтавською місіонерською духовною семінарією та Київським релігійно–філософським товариством.

Відео дня

У відкритті Читань взяли участь близько 700 учасників: представники України ( всіх її регіонів), Росії, Білорусі, Грузії, Польщі, Великобританії .

Після спільної молитви Голова відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ митрополит Полтавський і Миргородський Филип оголосив про початок роботи Читань.

Всіх учасників конференції від імені Блаженнішого Митрополита Володимира привітав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Також владика Антоній  виступив з доповіддю “Майбутнє християнської педагогіки в суспільному просторі України”.

З вітальним словом від Президента України на відкритті Читань виступив представник Президента України у Верховній Раді України, депутат Верховної Ради Юрій Мірошниченко. Також з вітальним словом виступив Ректор Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський. Окрім цього були оголошені вітальні слова Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополит а Мінського і Слуцького  Філарета,  Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, Голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова та ін.

Після оголошення привітань в холі інституту відбулася прес-конференція для співробітників ЗМІ.

Покровські читання продовжать свою роботу до 31 жовтня

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ЧИТАНЬ:

Секція 1. Вплив християнства на формування освітньої парадигми в Україні.

Секція 2. Духовно-культурні та сімейні цінності християнства в молодіжному середовищі.

Секція 3. Недільна школа – духовний фундамент підростаючого покоління.

Секція 4. Сучасна медицина і православ’я.

Секція 5. Теологія і філософія християнства.

Секція 6. Психологія творчості і православна духовність.

Секція 7. Християнські духовно-моральні курси в системі шкільної та позашкільної освіти України: досвід і перспективи.

Також у рамках роботи конференції відбудеться засідання круглого столу «Вектори розвитку християнських просвітницьких та місіонерських проектів».

Після привітання Високопреосвященніший митрополит Антоній виступив з доповіддю на означену тему Читань.

УПЦ