В Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Комітету з біоетики при Синоді УПЦ

03:27, 04 липня 2013
Православ`я
0 0

Проблеми посмертного донорства

2 липня у Святій Успенській Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді Української православної церкви під головуванням єпископа Макарівського Іларія.

В ході роботи Комітету було розглянуто питання участі Комітету в П’ятому Національному Конгресі з біоетики та обговорено програму Конгресу. з проханням висловити своє ставлення до проблеми зміни презумпції незгоди, що існує натепер в чинному законодавстві України щодо посмертного донорства осіб на презумпцію згоди, на чому наполягає частина експертного середовища, переважно фахівці – трансплантологи.

На думку членів комітету дане питання має доленосний для українського суспільства характер і можливі законодавчі зміни з цього приводу будуть мати чисельні та далекосяжні соціальні наслідки. Раніше Комітет висловився категорично проти таких змін, а також проти можливості розширення кола потенційних донорів за рахунок осіб обмежених у своїй фізичній та правовій дієздатності, а також проти донорства дітей.

Були обговорені також деякі методологічні питання біотичної експертизи в християнській та світській етиці та шляхи зближення їх підходів.

Сайт УПЦ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter