В УПЦ чекають на візит Вселенського Патріарха

23:23, 27 травня 2013
Православ`я
18 0

Керуючий справами: Відмови не було

В Українській Православній Церкві чекають на візит Вселенського Патріарха Варфоломія I, якого запрошено на святкування 1025-річчя Хрещення Русі, але чи відбудеться цей візит, буде відомо після засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату, що відбудеться найближчими днями. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це заявив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) на VII фестивалі ЗМІ православних, що відкрився 27 травня у Львові.

«Відповідь буде надано після засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату. Але відмови не було. Тобто ми чекаємо на Вселенського Патріарха Варфоломія», - сказав митрополит Антоній.

Відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН: «Представник якої канонічної Православної Церкви у випадку візиту Вселенського Патріарха очолить богослужіння», владика Антоній зазначив, що богослужіння «відбуватиметься за канонічними правилами», і хто саме очолить богослужіння, «буде вирішено саме на святкуванні».

Митрополит Антоній нагадав, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Україні відбуватиметься на державному і загальноцерковному рівні. Також працює міжнародний оргкомітет, утворений за згодою між Україною, Росією і Білорусію.

Владика Антоній звернув увагу, що запрошення були надіслані главам всіх Православних Церков – і від Церкви і від української держави.

«Ми маємо надію, що в Києві будуть представлені всі 15 помісних Православних Церков», - підсумував керуючий справами Української Православної Церкви.

Як повідомляв УНІАН, запрошення Патріархові Варфоломію від Президента України Віктора Януковича взяти участь в урочистостях з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі було передано 21 травня.

Цього дня в Константинополі відбулася зустріч представників Української держави і Української Православної Церкви з архієпископом Константинополя - Нового Рима Вселенським Патріархом Варфоломієм І.

Священний Синод УПЦ 25 квітня 2013 року офіційно запросив до Києва на святкування Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також попросив його запросити Предстоятелів Помісних Православних Церков для участі в святкуваннях (журнал № 38).
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter