Московський єпархіальний будинок буде відтворений до 2015 року

17:42, 15 травня 2013
0 0

Доручення Патріарха Кирила

«Московський єпархіальний будинок був центром народної освіти, місіонерської та соціальної діяльності Руської Православної Церкви. Святіший Патріарх Кирил благословив докласти всі можливі зусилля, щоб будівля повернулося на карту Москви у своїй споконвічній якості до 2015 року», - повідомив голова Фінансово-господарського управління Московського Патріархату єпископ Подільський Тихон в ході інспекційної поїздки на цей унікальний історичний об`єкт, відновлення якого йде в останні роки.

«У цих стінах проходив Помісний Собор 1917-18 рр.., На якому було ухвалено історичне рішення про відновлення Патріаршества. Тут розташовувалися Свято-Володимирський храм, Єпархіальна бібліотека і музей, а з 1918 року - Богословський інститут. Це доручення Святішого Патріарха дуже почесно і водночас дуже відповідально, адже нам належить повернути історії ще одну жорстоко вирвану сторінку», - зазначив єпископ Тихон.

Після відновлення тут розміститься головний корпус Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, історичного наступника дореволюційного богословського інституту.

Перші будівельні і реставраційні роботи з відтворення історичного вигляду Єпархіального будинку почалися в 2006 р. У листопаді 2008 року, напередодні дня пам`яті Патріарха Тихона, над відновленим золотим куполом було встановлено хрест. Почалися регулярні богослужіння у нижньому храмі на честь святих отців Помісного Собору 1917-1918 рр.. Відновлюється Соборна палата та Князь-Володимирський храм.

У ході відновлювальних робіт будівлю буде обладнано як основний корпус університету; тут будуть відновлені історичні інтер`єри, але при цьому створені сучасні умови для кількох тисяч студентів - богословів, релігієзнавців, істориків.

Рatriarchia.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter