Суспільні вади, такі як корупція й кримінал, — це наслідок гріха людини, а протести проти легалізації гріховних нахилів, таких як одностатеві союзи, в країнах з традиційно сильним католицьким впливом мають під собою релігійну основу, заявив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

«Ми весь час проливаємо крокодилячі сльози з приводу корупції, з приводу криміналу. Але ж не з цього починати треба! Ніякими правоохоронними засобами не перемогти гріх, а корупція й кримінал — це результат гріха людини. І ми бачимо, що сьогодні відбувається: розкріпачене суспільство споживання не може впоратися з приборканням людських пороків», — зазначив Предстоятель Руської Православної Церкви в інтерв`ю телеканалу «Росія».

«Більше того, пороки легалізуються, законодавчо виправдовуються. Все це врешті-решт призводить до руйнування людської особистості, до неймовірної кризи, яка поперемінно спалахує в галузі економіки, фінансів, екології, політики», — додав Святіший Владика.

Відео дня

За словами Його Святості, світ перебуває в сум`ятті, а джерелом цього сум`яття є не ті чи інші події, про які люди щодня дізнаються з новинних програм телебачення, а сама людина, людська особистість.

«Я не буду перераховувати всі проблеми, а це й легалізація одностатевих "шлюбів", і евтаназія, а тепер вже й можлива легалізація педофілії, про що, до речі, наша Церква говорила вже багато років тому. І цьому немає кінця, як немає кінця гріха в людській душі. Так от, на ці виклики треба відповідати», — наголосив Святіший Патріарх.

«Ми, звичайно, були дуже приємно здивовані, навіть схвильовані багатотисячними протестами парижан проти легалізації одностатевих шлюбів, проти знищення слів "батько" й "мати", проти можливого усиновлення цими так званими "сім`ями" дітей-сиріт. Це був дуже несподіваний для всіх нас протест, прояв глибокого релігійного почуття», — сказав Предстоятель.

При цьому Святіший Патріарх відзначив, що такого роду акції допомагають знайти однодумців, і сьогодні відносини Православних Церков з Католицькою Церквою будуються, в першу чергу, на основі єдиного підходу до головних моральних проблем людини й суспільства.

«Час нашого розброду і хитання в оцінці суспільно значущих проблем має закінчитися. Розпочався цей процес за Папи Бенедикта XVI, і ми дуже сподіваємося, що і за нинішнього Папи ця добра тенденція буде розвиватися і вдосконалюватися. Ми відкриті до діалогу й співпраці», — закінчив Святіший Патріарх.

Патріархія.ru