28 квітня 2013 року в Тронному залі Патріарших покоїв кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася церемонія вручення міжнародної премії «Професія — життя» Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу.

В урочистій церемонії взяли участь представники благодійного фонду соціального розвитку «Асамблея здоров`я», члени оргкомітету, експертної ради та секретаріату, а також лауреати премії «Професія — життя».

Від імені організаційного комітету Святішого Патріарха Кирила привітав президент фонду «Асамблея здоров`я», комісар міжнародної премії професор В.Г. Курносов.

Потім Предстоятелю Руської Православної Церкви були піднесені знаки премії: рубінова мантія, орден «За честь, доблесть, творення, милосердя», сертифікат «Суспільне визнання» і головний символ премії — статуетка «Добре серце».

Подякувавши організаторам за нагороду, Святіший Патріарх Кирил, зокрема, сказав: «"Професія — життя"— це те, що я зазвичай кажу кожному, кого висвячую у священнослужителі. Я не використовую саме ці слова, але висловлюю ту ж ідею. Адже у священика не може бути професії, якою він займався б якийсь певний час, вісім чи десять годин на добу. Для священика служіння — це і є його життя. А якщо є зазор між життям і служінням, то служіння не виходить».

«Хотів би подякувати вам за те, що ви створили таку премію, за те, що ви закликаєте людей скоротити зазор між професією і життям, — додав Святіший Владика. — Це означає, що професія має бути найголовнішою справою життя. Людина повинна ототожнити себе з тією справою, яку вона здійснює. Ось тоді все буде гаразд — і не тільки в таких суто економічних категоріях, як продуктивність праці, а в куди більш значущих категоріях. Таке служіння, коли людина віддає все своє життя обраній справі, здатне реально змінити світ на краще. Дай Боже, щоб якомога більше людей зрозуміли цю просту істину».

***

Премія «Професія — життя» заснована в 2003 році за ініціативи благодійного фонду соціального розвитку «Асамблея здоров`я» за підтримки Міністерства охорони здоров`я і соціального розвитку РФ, Ради Федерації ФЗ РФ, Всесвітньої організації охорони здоров`я та Руської Православної Церкви.

З 2000 по 2012 роки фондом були реалізовані довгострокові програми, націлені на зміцнення здоров`я жителів Росії. Програми фонду спрямовані на підтримку сімей чорнобильців, відновлення здоров`я дітей-сиріт із проблемами опорно-рухового апарату, на підтримку зору акторів. Спільний проект із Науковим центром здоров`я дітей Росії спрямований на підтримку дітей, які страждають на муковісцидоз.

Лауреатами премії «Професія — життя» ставали Святіший Патріарх Олексій II, Валерій Шумаков, Леонід Рошаль, Олександр Коновалов, Євген Чазов, Лео Бокерія, Олександр Баранов, співробітники служби медичного супроводу рятувальних робіт МНС РФ, Міжнародний Зелений Хрест, Всесвітній фонд дикої природи, Ломоносівська школа, колективи театру ім. Вахтангова, Маріїнського театру, Валерій Гергієв, Юрій Соломін, Олена Образцова, Юрій Антонов, Йосип Кобзон та інші.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram