Закон про захист віруючих не передбачає оцінку емоційної реакції та образ

18:03, 19 квітня 2013
Православ`я
0 0

Володимир Легойда

Голова Синодального інформаційного відділу В. Легойда вважає, що в медійному полі з`явилася низка міфів, що стосуються закону про захист почуттів віруючих, і ситуація вимагає роз`яснення.

«У медійному полі виникла якась міфологія, пов`язана з цим законом. Може скластися враження, що тепер на будь-яку емоційну реакцію віруючих послідує кримінальне переслідування тих, хто цю реакцію викликав. Це не так», — заявив він в ефірі програми «Сенат», що вийшла 17 квітня 2013 року на телеканалі «Росія 24».

Якщо людина малює свастику на синагозі, то карають її зовсім не за те, що хтось пережив емоційний дискомфорт, пояснив В.Р. Легойда. Той, хто намалював цей символ, асоціював себе з тими, хто вбивав людей, розділив їх людиноненависницький світогляд, і якщо суспільство не бажає повторення подібних речей, воно покликане негайно вжити заходів.

«Коли спилюють хрест, ми розуміємо, чому це неприпустимо, — зазначив глава Синодального відділу. — Ми знаємо, до чого це призводило в минулому, і чітко розуміємо, з якими жахливими вчинками з недавнього минулого солідаризується той, хто робить це сьогодні».

Релігійні символи потребують захисту нарівні з національними, історичними символами і пам`ятниками (державний прапор, місця поховань), покарання за осквернення яких уже передбачено спеціальними правовими нормами, переконаний В.Р. Легойда.

За його словами, суть законопроекту «легко зрозуміти, як тільки ми це переводимо у площину осквернення могил рідних нам людей». «Для віруючої людини осквернення священних символів порівнянне з п`янкою, танцями та всілякими безчинствами на могилі вашої мами, — зазначив голова Синодального інформаційного відділу. — Мені здається, будь-якій людині, навіть поза правовим полем, зрозуміло, що це річ неприпустима».

Патріархія.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter