У Севастополі освятили Чорне море

13:33, 21 січня 2013
Православ`я
0 0

На свято Богоявлення

В Севастополі на свято Богоявлення освятили акваторію Чорного моря і головне джерело водозабезпечення міста - Чорноріченське водосховище.

Спочатку в розташованому на території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» Свято-Володимирському соборі пройшла присвячена святу Літургія. Після неї відбувся хресний хід за участю кількох тисяч осіб, у тому числі голови Севастопольської міської державної адміністрації Володимира Яцуби, голови міськради Юрія Дойникова, представників командування Військово-Морських сил України.

Потім благочинний Севастопольського округу протоєрей Сергій Халюта звершив чин водосвятного молебню, освятив акваторію Чорного моря, а також окропив присутніх. Сотні людей у Херсонесі взяли участь у зануренні в освячену воду Чорного моря. У другій половині дня також відбувся водосвятний молебень у Балаклавському районі Севастополя, біля зведеного кілька років тому на березі Чорноріченського водосховища хреста. Освячення водосховища здійснювалося вже восьмий раз.

Вперше воно пройшло на прохання міської влади в момент існування загрози обміління водосховища. Керівник міста В.Яцуба в коментарі журналістам висловив сподівання, що після чину освячення водосховище наповниться «святою природною водою». За інформацією КП «Севміськводоканал», повний обсяг Чорноріченського водосховища становить 64 млн куб. м. Основна маса води у водосховищі надходить з гряди Кримських гір, а також в результаті сніготанення, опадів у вигляді дощу. Освячена вода потрапляє з водосховища в крани до споживачів через 10 годин.

Перший заступник глави СМДА Сергій Савенков в ефірі Севастопольської регіональної ДТРК заявив, що «питання водозабезпечення міста стоїть дуже гостро, рівень запасів води у Чорноріченському водосховищі перебуває на критичній позначці». Він додав, що в останні місяці в Севастополі проведена робота з відновлення резервного варіанту водопостачання - ремонту 72-кілометрового водоводу, з Міжгірного водосховища до Чорноріченського водосховища, «тому що очевидно, що Севастополь без дніпровської води не обійдеться, а водовід по дніпровській воді востаннє працював у 2001 році». Водогін відновлений за рахунок власних, оборотних коштів КП «Севміськводоканал», і за рахунок виділення коштів з резервного фонду міського бюджету. «Зараз ми попросили у Кабінету міністрів України грошей на закупівлю води для Севастополя (Міжгірне водосховище знаходиться на території Автономної Республіки Крим, на відміну від Чорноріченського водосховища, Севастополю не належить - УНІАН), тому що це серйозні суми, які у нас не передбачені», - додав С.Савенков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter