Освячено відновлений Успенський собор Лаври

15:38, 03 січня 2013
18 0

3 січня Блаженніший Митрополит Володимир звершив Чин освячення відновленого Успенського собору Києво-Печерської Лаври, а після – Божественну літургію.Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав духовенство, насельників та прихожан Києво-Печерської обителі із оновленням головного монастирського храму.В свою чергу, намісник монастиря митрополит Павел подякував Його Блаженству за молитви та опіку над монастирем та братією.

Більш ніж за дев’ять століть свого існування Києво-Печерська Лавра зазнала багато змін. Монастир розвивався, вражав своєю красотою. Разом із тим обитель неодноразово піддавалася пограбуванню та руйнуванням.

3 січня Блаженніший Митрополит Володимир звершив Чин освячення відновленого Успенського собору Києво-Печерської Лаври, а після – Божественну літургію, повідомляє офіційний сайт УПЦ.

На малому вході Архіпастир удостоїв ряд насельників Лаври богослужбових нагород.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав духовенство, насельників та прихожан Києво-Печерської обителі із оновленням головного монастирського храму та подякував усім, хто долучився до цієї події.

В свою чергу, намісник монастиря митрополит Павел подякував Його Блаженству за молитви та опіку над монастирем та братією.

За заслуги перед Українською Православною Церквою та допомогу у реставрації Успенського собору Предстоятель відзначив благодійників і меценатів церковними нагородами.

ДОВІДКА

Успенський собор – головний храм Києво-Печерської Лаври. Побудований у 1073—1078 роках за ініціативи прп. Феодосія Печерського коштами князя Святослава II Ярославича. За свою історію кілька разів зазнавав змін та руйнацій. Після закриття монастиря в 1926 р. храм використовувався як об`єкт музейного показу. Майже повністю знищений вибухом 3 листопада 1941 р. Згідно з Указом Президента України від 9 листопада 1995 року Успенський собор був відновлений в 1998-2000 роках.

Відновлений Успенський собор було освячено Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром у День Незалежності України 24 серпня 2000 року.

Протягом кількох останніх років у соборі тривали роботи з відтворення розпису та оздоблення інтер`єрів. Відповідно до погодженої та затвердженої у встановленому порядку Концепції відтворення стінопису Успенського собору Києво-Печерської Лаври завершено виконання робіт з оздоблення головного вівтаря собору. Роботи виконані зусиллями Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника згідно з манерою виконання Києво-Лаврської малярської школи першої половини XVIII століття. Відтворений розпис максимально наближений до автентичної живописної техніки олійними фарбами. Також практично повністю завершено відтворення оздоблення центральної частини собору - стінопис та оздоблення мармуровими панелями. У живописі центрального об’єму храму зображені сім багатофігурних композицій Вселенських соборів, що супроводжуються великими написами з переліком прийнятих на них правил.

«Православіє в Україні»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter