Кураєв вважає, що потрібно об'єднати Різдво і Новий рік

12:15, 03 січня 2013
0 0

Перенести на 1 січня

Професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв вважає, що потрібно об`єднати Різдво і Новий рік та святкувати обидва свята 1 січня. Таку заяву Кураєв зробив в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

"Я сподіваюся, що з часом у нашій церкві вистачить мужності на прийняття радикального рішення, а саме - об`єднати Різдво і Новий рік, не перенести на новий стиль, як у католиків, а саме перенести на 1 січня дату святкування Різдва", - сказав він .

Кураєв зазначив, що перенесення на 25 грудня, коли Різдво святкують католики і протестанти, викличе багато запитань у віруючих. "Будь-яка інша дата святкування Різдва породжує питання, на яке у нас не знаходиться відповідей. Якщо новий рік від Різдва Христового, то чому ж він вважається не з Різдва Христового? Якщо наша ера вважається від Різдва Христового, то чому маленький календар, дні всередині року вважаються з якоюсь іншою точки? Це не логічно. Тому якщо вже одного разу нам належить зміна календаря - вона напевно належить колись, я не знаю, в яких століттях, - краще переносити не на 25 грудня ", - пояснив він. На думку Кураєва, однаково дивно відзначати Різдво як за тиждень до Нового року, так і на тиждень пізніше.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter