Синод УПЦ відправив на пенсію двох єпископів, призначив 1 хіротонію

00:02, 21 грудня 2012
0 0

Та позбавив сану 3 священиків

20 грудня, в синодальному залі резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося розширене засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

За повідомленням РІСУ, що посилається на журнали Синоду, було розглянуто стан справ в Олександрійській єпархії, де розпорядженням Митрополита Володимира від 20.09.2012 р. була створена комісія. За результатами перевірки, Синод вирішив звільнити єпископа Олександрійського і Світловодського Антонія від управління Олександрійською єпархією та почислити його на спокій. Постійним місцем перебування єпископа Антонія (Боровика) визначено Свято-Успенську Почаївську Лавру.

Єпископом Олександрійським і Світловодським Синод призначив архимандрита Боголіпа (Гончаренка), клірика Кіровоградської єпархії. Наречення та хіротонія архимандрита буде звершена в м. Києві.

Синод УПЦ (МП) також обговорив стан справ у Сєверодонецькій єпархії і прийняв рішення: звільнити архиєпископа Сєверодонецького і Старобільського Агапіта від управління Сєверодонецькою єпархією та почислити його на спокій. Постійним місцем перебування архиєпископа визначено Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир м. Києва.

Керуючим Северодонецькою єпархією Синод призначив єпископа Васильківського Пантелеймона, звільнивши його із посад вікарія Київської Митрополії та намісника Кирилівського чоловічого монастиря м. Києва.

Синод УПЦ (МП) позбавив сану трьох священиків та звільнив намісника одного з монастирів.

На підставі 28 правила Святих Апостолів та 10 правила Карфагенського Собору Синод ухвалив рішення позбавити священного сану забороненого у священнослужінні клірика Тульчинської єпархії протоєрея Станіслава Березу.

На підставі 33 правила Лаодікійського та 1 правила Неокесарійського Соборів позбавлено священного сану забороненого у священнослужінні клірика Черкаської єпархії протоєрея Василія Плешинця.

На підставі 26 правила Святих Апостолів та 6 правила Трульського Собору Синод УПЦ (МП) позбавив сану забороненого у священнослужінні клірика Сумської єпархії протоєрея Сергія Костеннікова.

Синод також ухвалив рішення звільнити архимандрита Бориса (Масленнікова) з посади намісника (ігумена) чоловічого монастиря на честь преподобного Сави Освяченого м. Мелітополя Запорізької області та призначити на цю посаду єромонаха Іоанна (Прокопенка).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter