Сьогодні добиватися автокефалії УПЦ МП небезпечно і не потрібно

11:21, 25 лютого 2012
Православ`я
333 0

Митрополит Володимир

Українській православній церкві Московського патріархату на сучасному етапі не потрібна автокефалія, хоча церква не вважає цю тему забороненою для обговорення.

Про це в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня. Україна» ( №7, 24 лютого - 2 березня) сказав предстоятель УПЦ МП Митрополит ВОЛОДИМИР.

«Багато розмов ведеться про можливу автокефалію, але офіційно питання про кінцеве рішення не ставилося. Це не означає, що церква забороняє на цю тему говорити», - зазначив патріарх. «Питання автокефалії особливо важливе для Західної України, де є своя історія церкви і Вітчизни. Але треба розуміти, що за цим стоятимуть нові проблеми, ціла низка питань, пов’язаних зі структурою управління, розподілом влади», - додав він.

Митрополит наголосив, що на проблему автокефалії треба дивитися з точки «зору християнської відповідальності». «Церкву не можна міняти, як ми міняємо наші світські установи», - сказав він.

«Зараз добиватися автокефалії чи автономії, з огляду на ту суміш, що є в нас в Україні, важко, небезпечно, я вважаю, що на сьогодні - й не потрібно», - сказав глава УПЦ МП.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter