Глава УГКЦ вважає митрополита Володимира духовним лідером

05:07, 24 лютого 2012
Православ`я
0 0

Його духовність - предмет вивчення

Глава Української Греко-католицької церкви Святослав (ШЕВЧУК) вважає, що предстоятеля Української православної церкви Володимира необхідно сприймати як духовного лідера, а не як менеджера.
Про це йдеться в повідомленні на сайті УГКЦ.

"Дуже часто предстоятеля церкви оцінюють по ефективності в управлінні. Це ознаки секуляризації: церква сприймають як людську структуру. І коли хтось за станом здоров`я не може виконувати функції хорошого менеджера, тоді декларують, що він не може керувати церквою. Однак по-справжньому духовні люди дивляться на таку ситуацію іншими очима. Митрополит Володимир - духовний лідер, а не менеджер ", - сказав Святослав (ШЕВЧУК) у підготовлюваному до друку інтерв`ю газеті" День ", відповідаючи на питання про недавні події в житті УПЦ.

Глава УГКЦ порівняв останні місяці життя папи римського Іоанна Павла II з тим, що зараз переживає Володимир.

"В кінці життя Папа дихав через трахіостому, проте не покидав престол Католицької церкви. Пам`ятаю, на нього було боляче дивитися: кожне слово приносило страждання. Але для чого він це робив? Щоб свідчити проти спільного переконання, що страждає, немічна людина є тягарем для суспільства. Тому навіть сьогодні, коли Блаженніший Володимир перебуває в лікарні, він залишається духовним лідером своєї Церкви. І ті, які вважають церкву церквою, а не людської структурою, повинні його поважати та допомагати йому", - зазначив Святослав.

Глава УГКЦ висловив слова особистого поваги до Володимира.

"Я мав можливість з ним зустрічатися. Стежив за його діяльністю як предстоятеля церкви і, нарешті, як за духовним обличчям. Думаю, його духовність буде предметом багаторічного вивчення. Я переконаний, що Блаженніший Володимир - великий скарб не тільки для УПЦ, але й взагалі для християнського світу", - підкреслив Глава УГКЦ.

При цьому він підкреслив, що віруючі УГКЦ вважають віруючих УПЦ своїми братами й сестрами, і тому УГКЦ небайдуже те, що відбувається в УПЦ.

Подробности

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter