УПЦ не планує шукати заміну митрополиту Володимиру на наступному Синоді

12:45, 12 січня 2012
Православ`я
45 0

"Це не має сенсу"

Під час наступного Священного Синоду, запланованого на 26 січня, не планується призначення тимчасово виконувача обов’язків глави Церкви до видужання Митрополита Володимира.

Про це в коментарі «Тижню» заявив прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоєрей Георгій Коваленко, спростовуючи інформацію, поширену у ЗМІ.

На запитання, чи обиратимуть на наступному Синоді тимчасово виконуючого обов’язки глави Церкви, він відповів:

«Я про це чую вперше. Це не має сенсу ні з точки зору канонів, ні з точки зору статуту, тому мені не зрозуміло, звідки така розмова. Мені здається, що в ЗМІ дуже багато кмітливих людей, які до реальності мають мало відношення. Так, засідання заплановане на 26 січня, але його можуть і перенести».

За його словами, коли захворів Митрополит, почали активно поширюватися чутки, які пізніше було спростовано.

«Навпаки, мені здається, що хвороба Предстоятеля об’єднує Церкву. В усіх храмах моляться за Блаженішого. Він одужує, сам службу звершує, тому мені не зрозуміло джерело цієї інформації і мету її поширення. Крім цього, минулий Синод засвідчив, що всі інституції в Церкві працюють під час хвороби Предстоятеля», – зазначив він.

За його словами, згідно зі статутом Церкви, тимчасово виконуючого обов’язки обирають у двох випадках: або після смерті глави Церкви до обрання наступника, або у випадку зречення престолу чинним главою Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter