Комісія у справах монастирів при Священному Синоді Української Православної Церкви запропонувала не включати в назви храмів і монастирів Української Православної Церкви префікс «Свято-». Залишити цей префікс лише в назвах таких храмів і монастирів, як: «Свято-Троїцький» і «Свято-Духівський». А також — змінити назву Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври на «Києво-Печерська Успенська Лавра».

Про це зокрема йдеться у річному звіті Комісії, опублікованому в останньому номері «Православного вісника».

Крім того, у звівт також було запропонвано рекомендувати єпархіальним архієреям перед поданням на розгляд Священного Синоду прохання про відкриття нового монастиря створювати власним рішенням архієрейське подвір’я, утворюючи при ньому чернечу громаду. Рішення ж про перетворення громади на монастир розглядати на Синоді не раніше, ніж через рік.

Відео дня

А питання про призначення керівника в єпархіальний монастир розглядати на Синоді лише на підставі рапорту голови Синодальної комісії у справах монастирів за підсумками співбесіди кандидата на посаду з членами комісії. Також майбутній намісник монастиря мав пройти стажування в одному з великих монастирів УПЦ під наглядом члена комісії.