У деяких храмах і монастирях УПЦ у новорічну ніч буде літургія

14:29, 29 грудня 2011
0 0

Стає традицією

Уже кілька років серед священнослужителів і віруючих Української Православної Церкви існує чудова традиція зустрічати Новий рік у молитві. Щороку в ніч з 31 грудня на 1 січня у деяких храмах і монастирях звершується Божественна літургія — священнослужителі підносять молитви Господу з вдячністю за минулий рік і просять благословення на рік новий.

Цього року в нас унікальна можливість не тільки зустріти Новий рік у храмі, а ще й причаститися Святих Христових Таїн, адже початок 2012-го припадає саме з суботи на неділю.

Тому Церква пропонує всім віруючим, які дотримуються традицій святкування Нового року та мають можливість, завітати цієї ночі до храму та причаститися. А вже потім зібратися родиною за новорічним столом і побажати один одному «Щасливого Нового року!».

Адже коли людина дякує Богові в храмі за рік, який минає, і просить благословення в Бога на рік, який починається, це має більш глибокий сенс, ніж чергове гуляння зі святковою трапезою. Тим більше, що триває Різдвяний піст, який готує нас до великої радості від народження Господа нашого Іісуса Христа.

Зокрема традиційна Літургія в новорічну ніч (початок опівночі) буде звершуватись у Києво-Печерській Лаврі, Свято-Троїцькому Іонинському монастирі та храмі Всіх святих, що на місці будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Про розклад богослужінь в інших храмах і монастирях УПЦ дізнавайтесь у ваших парафіях.

*** Якщо ви бажаєте причаститися в новорічну ніч, то міру посту узгодьте з настоятелем храму, де будете молитись, чи порадьтесь зі своїм духівником.

«Православіє в Україні»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter