УПЦ на майбутніх парламентських виборах не підтримуватиме жодну з політичних партій, однак, не виключено, що звертатиме увагу на добрі справи якогось конкретного політика. Таку обіцянку висловив прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви протоєрей Георгій Коваленко в інтерв’ю газеті «День».

«Церква не підтримує будь-яку політичну силу. Та все ж Церква може звертати увагу на чиїсь добрі справи, зокрема і політиків. Однак я б не радив священнослужителям привселюдно висловлювати свою політичну позицію. Бо коли ми в рясі говоримо про свої політичні уподобання, це сприймається як позиція Церкви», - заявив о. Георгій.

На переконання прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, наше суспільство є вкрай заполітизоване. Політика українцям вбачається у всьому, в тому числі у виступах Патріарха РПЦ Кирила під час його традиційних візитів в Україну. Сам о. Георгій нічого крамольного, образливо для України у промовах Глави РПЦ не помічає.

Відео дня

«У нас дуже заполітизоване суспільство. Іноді ми чуємо те, що, власне, хочемо почути. Патріарх Кирило — громадянин Росії. Він живе в певному інформаційному просторі і, напевно ж, має якусь політичну позицію. Але коли він приїжджає сюди і говорить, завдяки ЗМІ його могли чути мільйони. І якщо його слухати крізь призму Євангелії, він нічого такого не говорить, щоб могло образити когось в Україні», - сказав він.

На запитання, чому в Україні Патріарху РПЦ приділяють більше уваги, аніж Митрополиту Володимиру, о. Георгій зауважив, що у вітчизняних ЗМІ склалася така ситуація, коли думка гостя для них цікавіша за господаря.

«Блаженніший Митрополит Володимир впродовж двадцяти років говорив, коли ще мав можливість говорити голосно та емоційно. Якщо пригадати якісь буремні події в суспільстві, то ним робилася розлога заява, з якої преса і телебачення тиражували одну-дві фрази, особливо не вникаючи в те, про що загалом йдеться. Чому нам не дають газетних/журнальних шпальт чи телевізійних ефірів? Бо для наших ЗМІ гість цікавіший за господаря», - підкреслив священик.

Загалом, як вважає о. Георгій, політика укупі з релігійною індиферентністю багатьох українців є одним із важливіших чинників, що стоять на заваді встановленню стабільної міжконфесійної злагоди в Україні.

«Коли кожен визначиться до якої Церкви належить, а ще коли людина ходитиме до тієї чи іншої церкви не тільки тому, що її там похрестили, а за покликом серця, це прибере одну з основ міжконфесійного протистояння. З іншого боку, якщо нам вдасться не пустити політику в церковну огорожу, то непорозумінь буде значно менше. І, напевно, має пройти час, щоби загоїлися завдані рани. Врешті, мають прийти нові покоління, які не брали безпосередню участь у конфліктах. Якраз молоді з усіх Церков демонструють більшу готовність до діалогу і співпраці. Вони живуть майбутнім, а не минулим», - наголосив о. Георгій Коваленко.

РІСУ