Відтепер колишня будівля величного Свято-Успенського собору, в якому з кінця 1950-х рр.. минулого століття функціонувала міська лікарня № 10, належить віруючим. Як повідомляє прес-служба Дніпропетровської єпархії, рішення про передачу з комунальної власності у власність Дніпропетровської єпархії УПЦ будівлі 10-ї міської лікарні було прийнято на 17-й сесії Дніпропетровської міської ради 30 листопада 2011 року.
Єдиний майновий комплекс з будівлею площею понад 3 тисячі квадратних метрів, що прилягають до будівлі і двір передали церкві, як пожертвування. Споруда, в якій на початку минулого століття був православний храм, останні десятиліття займала лікарня. Згодом її реформували - в рамках експериментальної реформи охорони здоров`я та оптимізації кількості установ медичного обслуговування.
*** Свого часу Успенський собор разом із Преображенським собором вважався візитною карткою Катеринослава. Спочатку Успенська церква була дерев`яною і була першим кафедральним собором губернського міста. Її перевезли в Катеринослав із закритого Сокольського Преображенського монастиря в 1797 році.
У 1930-х рр.. XIX століття для Катеринослава замість дерев`яних храмів почали проектувати кам`яні. Освячення місця і закладення храму західніше дерев`яної Успенської церкви відбулося в 1839 році. Новий собор, спроектований Петром Вісконті II і Людвігом Шарлеманем, був набагато більшим старого храму і навіть більшим величного Преображенського собору. Урочисте освячення Успенського собору відбулося в 1850 році. У 1960-х рр.. XIX століття на дзвіниці храму встановили баштовий годинник з музикою. Стрілки соборного годинника чітко проглядалися з усіх боків міста і жителі Катеринослава звіряли за ними свої годинники.
На даний момент в сучасному перебудованому будинку міської лікарні № 10 важко вгадати колишню велич соборного храму, що вражав своєю красою сучасників - збереглася тільки невелика частина зовнішнього декору. Вже понад сімдесят років немає Успенського собору, але патріотам свого міста необхідно пам`ятати про нього - «живому свідку» становлення, розвитку міста на трьох пагорбах, який зіграв одну з найбільш значних ролей у духовному житті тоді ще Катеринослава, а нині - Дніпропетровська.
Після остаточного оформлення всіх документів Дніпропетровська єпархія планує відродити на історичному місці православну святиню - звести новий Свято-Успенський собор.