Патріарх Московський і Всієї Русі КИРИЛ назвав мешканців Буковини «сильнішими за інші народи», бо збереження їхньої ідентичності відбувається завдяки православній вірі і Божій благодаті, яку буковинці черпають у канонічній Церкві.

Як передає кореспондент «УНІАН-Релігії», таку точку зору Святіший висловив вчора, після Всенічного бдіння у Свято-Духовому кафедральному соборі Чернівців.

Патріарх Кирил розповів, чому буковинці збереглися як народ

Відео дня

«Через які тільки історичні перипетії не проходила Буковина!.. Але ж політичні системи і людські встановлення приходять і йдуть геть, а віра в Бога, Церква, привертає до себе все нові й нові душі. Саме тому й зберігся народ Буковини. Не тому, що він мав багато зброї або багато грошей, не тому, що він був сильнішим за інші народи. Але тому, що він зберігав православну віру. Бо через Церкву черпав Божественну благодать і, зміцнюючись у вірі, зберігав самого себе», - сказав предстоятель Руської Православної Церкви.

Патріарх КИРИЛ впевнений, що людина здатна відчути Бога «не силою свого розуму, не рівнем своєї освіти, не своїм суспільним становищем або матеріальним достатком, а лише силою Божої благодаті».

Святіший нагадав присутнім євангельську розповідь про те, як учні не впізнали у своєму супутникові Господа, коли той явився їм після Воскресіння.

«Тільки коли Господь переломив і благословив хліб і дав їм Таїнство Євхаристії, тоді відкрилися їхні очі», - сказав патріарх КИРИЛ.

Предстоятель РПЦ зазначив, що «незважаючи на численні спокуси», православна віра зберігається в серцях мешканців Буковини.

Патріарх Кирил розповів, чому буковинці збереглися як народ

«Я хотів би низько вклонитися всім вам за зберігання цієї віри, за любов до Господа, за терпіння й мужність, за радість, якою ви наповнюєте храми православні, за зберігання єдності нашої віри й чистоти церковного життя», - сказав патріарх КИРИЛ.

Його Святість висловив особливу подяку митрополитові Чернівецькому і Буковинському Онуфрію, який зберіг паству і багаторазово примножив кількість парафій і духовенства в єпархії.

Патріарх КИРИЛ побажав буковинцям душевного миру, любові до ближніх і «здатності підтримувати добрі відносини з тими, хто оточує».

«Саме на цій внутрішній добрій прихильності ґрунтується справжня здатність людей зберігати, в тому числі, і єдність своєї Вітчизни, долати всілякі розділення та влаштовувати життя на краще», - впевнений патріарх.

Святіший підкреслив, що вступив на землю Буковини «з великою радістю», бо сюди здавна прагнула його душа.

На згадку про перебування в кафедральному Свято-Духівському соборі міста Чернівці патріарх подарував буковинцям Казанську ікону Божої.

Митрополит Онуфрій і підніс Його Святості ікону Спасителя.

Віруючі одержали патріарше благословення і іконки із зображенням св. Іоанна Сочавського.

Фото: офіційний сайт РПЦ