На Буковині Патріарха Кирила вітають з біл-бордів від імені православних

08:28, 29 вересня 2011
Православ`я
18 0

Пояснили у Чернівецькій єпархії УПЦ

«Православна Буковина вітає свого патріарха» - саме такій зміст вкладали у Чернівецькій єпархії Української Православної Церкви, замовляючи біл-борди, в рамках підготовки до візиту предстоятеля Руської Православної Церкви на Буковину.

Про це в коментарі «УНІАН-Релігії» повідомив вікарій Чернівецької єпархії, єпископ Хотинський Мелетій.
«Напис замовила Чернівецька єпархія, бо віруючі УПЦ сьогодні є більшістю на Буковині – це 400 парафій, 12 благочінь, 14 монастирів. Нам приємно, що патріарх їде до нас, ми бачимо, що ми не покинуті, і ми замовили біл-борди від імені більшості. Якщо б хтось написав щось від свого імені репрезентуючи себе як Буковина – це інше. Можливо, треба було б написати, що православна Буковина вітає свого патріарха, але навіть не здогадувалися, що це когось образить», - розповів єпископ Мелетій.

Водночас, він констатував, що дійсно, на Буковині є ті, кому приїзд патріарха не подобається, але «вони у меншості, і вони намагаються видати неприйняття візиту за загальний настрій».

Вікарій Чернівецької єпархії навів статистику, згідно якої, Київський Патріархат на Буковині має 130 зареєстрованих парафій.
«Але реальних парафій, якщо сімдесят є – то добре», - прокоментував владика Мелетій.
За його словами, Греко-Католицьких парафій на Буковині - 24.

«До нас ніхто не звертався, протести не заявляли, що їх особисто ображає цей візит», - зазначив єпископ УПЦ.
На його думку, пастирський візит предстоятеля РПЦ на Буковину, не може спричинити конфлікт. Значна частина мешканців регіону – румуни і молдавани – є парафіянами УПЦ.

«Маже третина віруючих – румуни. Ці люди надзвичайно благочестиві, богобоязкі, мирні, доброзичливі й гостинні. Ці людські якості є підґрунтям того, що візит Патріарха Кирила має пройти в доброму ключі», - впевнений єпископ Мелетій.

«Люди чекають на патріарха і пишаються тим, що він відвідає регіон, бо нічого подібного за історію Буковини не було. Для цього були історичні підстави. До 1918 року Буковина була в складі Австро-Угорщини, по 1944 рік - в складі королівської Румунії. І вже після 1944 року вона стала українською територією. В 30-х роках сюди приїжджав патріарх Румунський Мирон (Кристя). Це був останній знаменний візит у житті вірян регіону», - розповів вікарій Чернівецької єпархії.

Згадуючи історію, він зазначив, що з часом, віруючі люди стали переходити в православну церкву – на той час – в український екзархат.

«В особистих справах є звернення до екзарха України, тоді – митрополита Іоанна, про те, що священики з паствою просилися в лоно РПЦ. Цей перехід був документально оформлений», - згадав єпархіальний вікарій.

Як повідомили в Чернівецькій єпархії УПЦ, патріарха Кирила очікують на Буковині ввечері, 1 жовтня. Цього дня він очолить Всенощне бдіння в Свято-Духовому кафедральному Соборі в Чернівцях. 2 жовтня патріарх очолить Божествену Літургію, освятить Свято-Троїцький собор в Банченах і відвідає дитячий будинок Герцаївського району Чернівецької області при Банченському чоловічому монастирі, де виховуються майже 200 дітей сиріт та дітей з вадами здоров’я.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter