Політичні сили, що виступають проти візиту Предстоятеля Руської Православної Церкви Патріарха Кирила на Буковину, проводять власну піар-кампанію на події релігійного життя православних людей в України.

Таку точку зору висловив у коментарі «УНІАН-Релігії» голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви, прес-секретар предстоятеля УПЦ Георгій КОВАЛЕНКО.

«Ті, хто виступають проти візиту патріарха Кирила, бажають на Його авторитеті заробити собі дивіденди, стати відомими у суспільстві, чи у політичному колі. Ми не бачили негативних чи агресивних заяв від офіційних представників інших конфесій, тому ми гадаємо, що не може бути будь-якого загострення на міжрелігійному ґрунті. Що стосується поодиноких звернень церковно-політичних, або просто політичних організацій, ми закликаємо їх займатися політикою і не втручатися в релігійне життя віруючих людей в Україні», - закликав Георгій КОВАЛЕНКО.

Прес-секретар предстоятеля УПЦ підкреслив, що патріарх Кирил відвідує Україну, щоб спровокувати в суспільстві дискусію щодо соціального служіння Церкви: щодо покинутих дітей, дітей хворих на СНІД, щодо дитячих будинків та інш.

«Для віруючих, які перебувають в єдності з РПЦ, візит патріарха – це радість молитовного і євхаристичного спілкування. Більш того, цей візит носить і соціальне забарвлення, бо патріарх буде освячувати Свято-Троїцький собор при дитячому будинку, відомому на всю країну, яким опікується архімандрит Лонгін (Жар). Тому візит патріарха - не привід до політичних чи міжконфесійних дискусій», - зазначив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Також він повідомив, що за його інформацією, у Чернівцях та у регіоні спокійна атмосфера, і "нагнітають її тільки ті поодинокі звернення політичних організацій, що розповсюджують світські ЗМІ".

На думку Г.КОВАЛЕНКО, «віруючі люди будь-якої конфесії ніколи не будуть проти, щодо їх братів з інших конфесій, коли приїжджають їхні релігійні лідери, чи священнослужителі».

«Проблеми можуть виникати між релігійними організаціями, коли є факти прозелітизму чи намагання навернути представників однієї віри до іншої. Візити Святішого не несуть такого забарвлення, тому, я думаю, що представники інших конфесій християнських і нехристиян України, вороже не ставляться», - констатував прес-секретар предстоятеля УПЦ.
 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram