Напередодні двунадесятого свята - Воздвиження Хреста Господнього (Православна Церква святкує 27 вересня. – УНІАН) предстоятель Руської Православної Церкви Патріарх Кирил розповів про символіку православного хреста.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Патріарха Московського і всієї Русі, 25 вересня у Воскресенському Ново-Єрусалимському монастирі(Росія), предстоятель РПЦ нагадав вірянам, що «хрест відділяє добро від зла, він - мірило правди, коли сама людина судить себе, поставляючи по правий чи по лівий бік від Бога».

«Наш руський православний хрест зображує цю істину через особливу символіку: нижня поперечина правим своїм боком піднята догори, а лівим опущена донизу — це символ терезів, символ справедливості, символ суду. Хрест Христовий, будучи мірилом правди, і дає можливість суду Божого - не того суду, коли Бог визначає, хто правий, а хто винуватий, але того, коли сама людина своїми думками, своїми справами судить себе», - сказав Патріарх Кирил.

Відео дня

Святіший додав, що кожна людина знаходить відання того, що є правда і що брехня, що є добро і що є зло.
«Хрест - це символ страждань. Хіба відсутні страждання в роді людському? Аж ніяк. А через які муки і страждання проходить рід людський - і особливо в наш освічений час, коли розвинені науки, коли людина досягла величезної висоти знань і великої могутності над природою? У цей самий час множаться страждання роду людського, які стають ще більш зримими на тлі певного зовнішнього благополуччя, - і ми бачимо страждання особистості, суспільства, цілих народів», - підкреслив предстоятель РПЦ.

Водночас він звернув увагу, що «не Бог є джерелом страждань - джерелом страждань є люди, і ці страждання судять людей».
«Праворуч і ліворуч від Хреста Христового висіли розбійники — злочинці, які були покарані по справедливості… Страждання привели розбійників до того, що один із них хулив Спасителя, а інший прославив Його. Через страждання рід людський сам себе судить. Кожна людина, що проходить через скорботу душевну і муку, може знайти спасіння… І кожна людина, що зазнає страждань, може закостеніти в гріху, ремствувати на Бога, відкинути Його й загинути», - зазначив Святіший.

«Якщо ми приймаємо Сина Божого у своє серце, якщо ми віримо в цілющу силу хресних страждань, то наші страждання, суд, що ми його творимо над самими собою, будуть заради спасіння, і, проходячи через людську скорботу, ми знаходитимемо життя вічне», - підсумував патріарх.