Урочисте освячення хреста, який буде встановлений в Козачій бухті Севастополя, відбулося 23 серпня в Москві і було організовано Російською Православною Церквою на честь Папи Климента I, який 910 років тому прийняв мученицьку смерть біля стародавнього Херсонеса.

Як розповів настоятель храму священномученика Климента в Замоскворіччі о Леонід Калінін, нижня перекладина хреста у вигляді якоря нагадує про подвижницьку діяльність і смерть святого, який, будучи засланим в 98 році до Криму, створив там велику громаду, що налічувала понад 5000 християн.

"Хрест із якорем – це символ і пам`ять мученицької кончини першого російського святого, який хоч і був Папою Римським, але став покровителем Русі на всі часи", – сказав отець Леонід.

Відео дня

За словами священика, освячений хрест буде наочним символом пам`яті та єдності духовного простору – "між Росією, Кримом, Україною і духовного простору в християнському сенсі, більш широкому".

"Оскільки якими б не були розбіжності між нами і католиками, віра в єдиного Бога і вшанування Господа, а також вшанування святого Климента, притаманне і Католицькій Церкві, і православ`ю", - підкреслив отець Леонід. Про це повідомляє «Релігія в Україні».

РіСУ