28 серпня Церква вшановуватиме велике свято ― Успіння Божої Матері. Для Києво-Печерської Лаври це особливий день ― престольне свято обителі. Головний храм монастиря, Успенський собор, освячений саме на честь Успення.

Очікується, що цього року до Лаври традиційно прибуде велика кількість віруючих з усіх регіонів України, тому святкове богослужіння звершуватиметься під відкритим небом ― на Соборній площі. Божественну літургію очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Его Блаженству спіслужитиме єпископат Української Православної Церкви та духовенство Києво-Печерської Лаври.

На престольне свято обителі також завітає хор співочої школи преподобного Іоанна Дамаскіна із Санкт-Петербурга. У виконанні цього всесвітньо відомого колективу прозвучать духовні піснеспіви.

Відео дня

Благодійний концерт відбудеться у Трапезному храмі Лаври о 13:30.
* * *

У минулому році цьому талановитому колективу виповнилося 20 років. За ці два десятиліття хор дав Церкві десятки професійних півчих та регентів, священнослужителів і просто воцерковлених молодих людей закоханих в церковну музику. Засновниця і незмінний регент хору Ірина Валентинівна Болдишева щедро ділиться з вихованцями співочої школи своїм досвідом, прищеплює їм кращі традиції вітчизняної церковної музичної культури.

Хор співав за Божественною Літургією в храмі Воскресіння Христова, в базиліці Різдва на Святій Землі, на вершині гори Синай, в Польщі, Сербії, Чорногорії, майже у всіх значних чернечих обителях Росії.

Православіє в Україні